Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!Мода и убавина
Супер се

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!

Пред официјалното лансирање на колекцијата Kendall + Kylie за есента 2018 година, сестрите Џенер го претставија тизер видеото … Во…

Џиџи Хадид во прекрасно издание на доделување на наградите на Daily Front RowМода и убавина

Џиџи Хадид во прекрасно издание на доделување на наградите на Daily Front Row

На манифестацијата која се одржа во хотелот „Park Hyatt“ во Њујорк, Џиџи носеше сребрен фустан и складни салонки со потпис…

Емили Ратајковски ќе ве научи како да бидете убава и секси жена и тоа за 5 минутиМода и убавина
Таа и по себе си е убава

Емили Ратајковски ќе ве научи како да бидете убава и секси жена и тоа за 5 минути

27-годишниот модел Емили Ратајковски одамна користи шминка, но сепак вели дека се усовршила пред 3 години. Убавата манекенка во ова…

Ирина Шајк во есенската колекција на Ellen TracyМода и убавина
БАШ Е УБАВА

Ирина Шајк во есенската колекција на Ellen Tracy

Ирина Шајк се здружи со брендот Ellen Tracy и ја претстави колекцијата есен 2018. „Многу сум возбудена што склучив партнерство…

Едноставен начин како да ги отстраните пигментните дамки на лицето!Мода и убавина
жени пробајте!

Едноставен начин како да ги отстраните пигментните дамки на лицето!

Истражувањата покажуваат дека една од три жени над 40 години страда од хиперпигментација, а се почесто од вакви нарушувања страдаат…

Plantwear доаѓа во Македонија, склоп на модни додатоци со нагласено чувство на дизајнМода и убавина
Одлични!

Plantwear доаѓа во Македонија, склоп на модни додатоци со нагласено чувство на дизајн

Тимот на млади ентузијасти, идејата за дрвени модни додатоци,во склоп со чувство за дизајн и мода за прв пат ја реализира…

Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд OmegaМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Како бренд амбасадор на Omega, Никол Кидман беше специјална гостинка на отворањето на изложбата на луксузниот бренд насловена „Her Time“,…

Ирина Шајк, Наташа Поли и Наталија Водјанова на насловната на „Вог“Мода и убавина

Ирина Шајк, Наташа Поли и Наталија Водјанова на насловната на „Вог“

Руското издание на „Вог“ оваа година ја прославува 20-годишнината од своето постоење. Како специјални ѕвезди, познатото модно списание ги покани…

Кендал и Кајли Џенер ја претставија есенската колекцијаМода и убавина
ТРЕНДОВСКА КОЛЕКЦИЈА

Кендал и Кајли Џенер ја претставија есенската колекција

Кендал и Кајли Џенер ја претставија својата есенска колекција создадена во соработка со PacSun. Светол џинс, модерна жолта боја и…

Секојдневна намирница од која косата расте како “луда”!Мода и убавина
антички рецепт

Секојдневна намирница од која косата расте како “луда”!

Постојат многу бјути трикови со состојки, кои инаку се користат во кујна. Тоа не е никаква новост, напротив, некои народи…