Каја Гербер го освојува модниот свет и станува модна дизајнерка!Мода и убавина
преслатка е

Каја Гербер го освојува модниот свет и станува модна дизајнерка!

16 годишната Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд, доби можност да соработува со светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд на новата…

Како да си помогнете ако имате испукани усни?Мода и убавина
дефинитивно е така

Како да си помогнете ако имате испукани усни?

Во текот на студените денови, усните можат да бидат суви и груби, а за да го спречите тоа, редовно мачкајте…

Викторија Бекам се фотографираше за насловната на шпанскиот ВогМода и убавина

Викторија Бекам се фотографираше за насловната на шпанскиот Вог

Во новата насловна страница на шпанското издание на списанието “Vogue”, заведуваше модниот дизајнер Викторија Бекам. Мајката на четири деца позираше…

Модни совети за најладните зимски деновиМода и убавина

Модни совети за најладните зимски денови

Зимата не е наједноставната сезона ако сакате да бидете стилизирани. Овие се шест едноставни начини да изгледате модерно, без оглед…

Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?Мода и убавина
преубави

Која е убавицата Јоланда Хадид, трета сестра или нивна мајка?

Манекенките Бела и Џиџи Хадид веќе го освоија светот и со својот изглед маѓепсаа многу мажи, па и жени ширум…

Овој фустан мажите сакаат да го гледаат на женитеМода и убавина

Овој фустан мажите сакаат да го гледаат на жените

Не, не се работи за тесни и кратки фустани кои премногу откриваат. Wardrobe Staple💃🏼 The slip dress is a key…

Хајди без грам шминка на насловна странаМода и убавина
секако е прекрасна!

Хајди без грам шминка на насловна страна

Преубавата германска манекенка позирала во природно издание во најновиот број на нивниот најпознат германски магазин “Harper’s Bazaar”. Хајди Клум е…

Фустанот на Амбер Херд повеќе откри отколку што покриМода и убавина
Фустан од соништата

Фустанот на Амбер Херд повеќе откри отколку што покри

Американската актерка и модел Амбер Херд изгледаше фантастично на добротворна вечера одржана во Лос Анџелес. Поранешната сопруга на Џони Деп,…

Модни трендови кои во 2018 година ќе бидат тотален аутМода и убавина

Модни трендови кои во 2018 година ќе бидат тотален аут

Модните трендови во 2017 година беа многу впечатливи. Торби околу половината, чизми над колена …. Сега е време да ги…

Модни правила во 2018та година!Мода и убавина
тотално модерни и убави!

Модни правила во 2018та година!

Секоја нова година ја започнуваме со нови и свежи идеи што ќе ги имплементираме во нашиот имиџ. Со стартот на…