Новата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020Мода и убавина
Еве го пак

Новата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020

Култниот американски бренд Tommy Hilfiger, зачекори во пролетната сезона со нова, урбана колекција TommyXLewis создадена како резултат на соработката на…

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд СкопјеМода и убавина

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија Пеовска, сочинуваат мал дел од протагонистите во мултимедијалниот…

Алесандра Амбросио ја промовира својата бикини линија „Gal Floripa“Мода и убавина
WOW

Алесандра Амбросио ја промовира својата бикини линија „Gal Floripa“

Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа своето совршено тело во бикини. Алесандра Амбросио на својот Инстаграм профил…

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за борба против коронавирусотМода и убавина
БРАВО ЗА ПОТЕГОТ

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за борба против коронавирусот

Донатела Версаче, креативна директорка на италијанската модна куќа „Версаче“ донираше 200 илјади евра за болницата Сан Рафаеле во Милано, односно…

Џенифер Лопез не им се предава на годинитеМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Џенифер Лопез не им се предава на годините

Латино пејачката и глумица Џенифер Лопез и на оваа возраст е прекрасна. Таа објави фотографии на својот профил на кои…

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?Мода и убавина
ХМММ...

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?

Хајди Клум ги шокираше своите фанови на социјалните мрежи, кога објави видео дека е во домашна изолација и дека по…

Ријана објави нови провокативни фотографииМода и убавина
WOW

Ријана објави нови провокативни фотографии

Ријана е  кралица на сексапилните фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи. Таа се што ќе направи е вистински погодок…

Кејти Холмс зборува за разводот од Том КрузМода и убавина
ХМММ...

Кејти Холмс зборува за разводот од Том Круз

Кејти Холмс позирајќи за насловната страница на магазинот InStyle, за прв пат сосема искрено и без опструкции, зборуваше за детали…

Кендал Џенер во впечатлив е микро-костим за капењеМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Кендал Џенер во впечатлив е микро-костим за капење

Кендал Џенер постираше фотографија на Инстаграм како ужива на плажа, во впечатлив микро-костим за капење. Ова бикини го открива сосема…

Меган Маркл во префинета црвена креацијаМода и убавина
WOW

Меган Маркл во префинета црвена креација

Меган Маркл мамеше воздишки на Mountbatten Festival of Music. 38-годишната поранешна актерка изгледаше феноменално во црвен стајлинг на свеченоста која…