„Ми веруваа – глупави кретени“ – се исмеа Марк ЦукербергМобилни и технологија

„Ми веруваа – глупави кретени“ – се исмеа Марк Цукерберг

Основач и извршен директор на Фејсбук, Марк Цукерберг во последните неколку дена е во фокусот на светската јавност поради скандалот…

Huawei P20 Pro ќе има задна камера од 40 мегапиксели!Мобилни и технологија
неверојатно добар!

Huawei P20 Pro ќе има задна камера од 40 мегапиксели!

Се повеќе детали за новиот Huawei P20 Pro се појавуваат на интернет, а според најновите гласини, откриено е со каква…

Huawei го претстави новиот модел P20 liteМобилни и технологија
нема утка!

Huawei го претстави новиот модел P20 lite

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции,а доаѓа со најновиот EMUI…

Погледнете ги новите HTC Desire 12 и Desire 12 PlusМобилни и технологија
колку ли ќе чини?!

Погледнете ги новите HTC Desire 12 и Desire 12 Plus

HTC овој пат ни претстави два нови паметни телефони кои што имаат релативно „средни“ спецификации, а тоа се Desire 12…

Instagram воведе опција која на Twitter веќе постои долгоМобилни и технологија
Не е лошо

Instagram воведе опција која на Twitter веќе постои долго

Instagram започна по чекори на Twitter воведувајќи уште една опција за своите корисници. Oд сега корисниците во делот за биографија…

Нови мерки на Google во борбата против лажните вестиМобилни и технологија
Конечно

Нови мерки на Google во борбата против лажните вести

Технолошкиот гигант Гугл поведе нова иницијатива (Google News Initiative) за борба со лажните вести и помош за медиумите да заработат,…

Погледнете како изгледа новиот HTC U12 PlusМобилни и технологија
Новиот HTC U12 Plus доаѓа во мај

Погледнете како изгледа новиот HTC U12 Plus

Компанијата HTC работи на новиот паметен телефон U12 Plus, а сега протече и првата фотографија која открива како ќе изгледа…

Без гајле, андроидите се потполни безбедни!Мобилни и технологија
дилемата е решена!

Без гајле, андроидите се потполни безбедни!

Според Давид Клајдермахер, шеф за безбедност на Андроид при Google, овој оперативен систем денес е безбеден исто колку што се…

Пристигнува AirPower, уредот за безжично полнењеМобилни и технологија
Конечно!

Пристигнува AirPower, уредот за безжично полнење

Чекањето да пристигне 3 во 1 безжичниот пад на Apple кој ќе може да ги полни iPhone 8, iPhone X,…

Протече видео од новиот унапреден LG G7Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Протече видео од новиот унапреден LG G7

Компанијата LG го запре производството на својот првобитен G7, а сега доаѓа попривлечен смартфон за просечниот корисник на Android кој…