ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAhМобилни и технологија
Баш фино!

ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAh

Луксузно изработените и супер брзи телефони од високата класа секогаш се вистинско задоволство да се користат, но тоа важи само…

Расте пазарот со паметни звучници, следни се Самсунг со нови изуми!Мобилни и технологија
Ние ќе си купиме сигурно...

Расте пазарот со паметни звучници, следни се Самсунг со нови изуми!

По Google, Amazon и Apple кои веќе претставија звучници со интегрирани паметни асистенти, наскоро на пазарот ќе се појави и…

Екран со големина 18:9 е нов стандард кај смартфоните!Мобилни и технологија
Мобилен или таблет?

Екран со големина 18:9 е нов стандард кај смартфоните!

Оваа година светските брендови LG,а по нив и Samsung направија прилично голема промена во начинот на кој ги дизајнираат своите…

Како изгледа новиот Moto G5S Plus?Мобилни и технологија
Што мислите вие?

Како изгледа новиот Moto G5S Plus?

Откако беше претставена специјалната верзија на Moto G5 Plus на почетокот на годината дури сега твитерџијата Evan Blass (@evleaks) сподели…

Ајфон не може да биде составуван во Америка!Мобилни и технологија
Кинезите знаат како..

Ајфон не може да биде составуван во Америка!

Oд секогаш во оние чаршиски логики е  дека Кинезите работат за рака ориз и не можеш да се тркаш со…

Запознајте го новиот Motorola Moto Z2 ForceМобилни и технологија
Примамливо телефонче..

Запознајте го новиот Motorola Moto Z2 Force

Moto Z линијата на Lenovo беше претставена ова време минатата година, што значи дека веќе е време компанијата да додаде…

Galaxy S8 V.S. Galaxy S8 ActiveМобилни и технологија
Што би избрале вие?

Galaxy S8 V.S. Galaxy S8 Active

По претставувањето на Galaxy S8, кое беше неодамна, добивме информација за нова верзија од уредот, позната како Galaxy S8 Active.…

Импресивниот изглед на iPhone 8Мобилни и технологија
Кој не би го посакал?

Импресивниот изглед на iPhone 8

Се појавија првите фотографии од „макета“ од iPhone 8, која сега конкретно е наменета за производителите на футроли за смартфони. …

Како прстенот-токен го олеснува вашиот живот?Мобилни и технологија
Дефинитивно мора да го купиме

Како прстенот-токен го олеснува вашиот живот?

Како што технологијата се развива, компаниите секогаш изнаоѓаат нови начини да ни го олеснат животот, a овој пат биле многу…

„Galaxy Note 7“ повторно на пазарот!Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

„Galaxy Note 7“ повторно на пазарот!

Откако минатата година „Galaxy Note 7“ беше повлечен од продажба поради безбедносни причини сега јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти дека почнува…