Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туриститеМобилни и технологија
Секоја чест

Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

Ако некогаш сте патувале во странство, најверојатно сте барале некои услуги за водење да го запознаете место каде што престојувате.…

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струјаМобилни и технологија
Интересно

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струја

Сигурно некогаш ви се случило да останете без струја, а истовремено да ви се испразни и батеријата на мобилниот телефон.…

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3Мобилни и технологија
Oдличен квалитет!

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3

Кинескиот гигант, смартфонот Xiaomi е спремен за да ги лансира Mi Mix 2 и Mi Note 3 на денешниот настан…

Кој ве избришал од социјалните мрежи?! Проверете со помош на овие две апликацииМобилни и технологија
Интересно..

Кој ве избришал од социјалните мрежи?! Проверете со помош на овие две апликации

Ако сте вистински љубители на социјалните мрежи, време е да се запознаете со две нови и корисни апликации. Who Deleted Me е…

Што е тоа што ќе ги симне Apple и Samsung од врвот?Мобилни и технологија
Дали IPhone ќе се симне од престолот ?

Што е тоа што ќе ги симне Apple и Samsung од врвот?

Huawei на саемот IFA во Берлин го претстави својот главен адут во борбата со Apple и Samsung – процесорот Kirin 970…

Дали полнач за мобилен телефон може да предизвика пожар?Мобилни и технологија
Опасно

Дали полнач за мобилен телефон може да предизвика пожар?

Мора да сте слушнале за приказните дека полначите за мобилни телефони зрачат кога се вклучени во струја. Полначите приклучени на…

Добар пазар на Алкател, два смарт мобилни телефони со екстра цена!Мобилни и технологија
Одлична солуција!

Добар пазар на Алкател, два смарт мобилни телефони со екстра цена!

Компанијата Alcatel на пазарот пласираше два нови евтини паметни телефони откако истите беа претставени на саемот IFA во Берлин, Германија.…

Фејсбук со забрана за ширење лажни вестиМобилни и технологија
Занимливости

Фејсбук со забрана за ширење лажни вести

Фејсбук објави дека ќе им забрани на компаниите и другите корисници поврзани со ширењето лажни вести да се рекламираат преку…

Инстаграм жртва на хакериМобилни и технологија
Екстра

Инстаграм жртва на хакери

Овој пат причината е проблем во еден од софтверските пакети на Instagram, кој може да се користи од страна на…

Никому не е јасно како функционира People You May Know на FacebookМобилни и технологија

Никому не е јасно како функционира People You May Know на Facebook

Многу од нас ги доживеале тој чуден моменти кога луѓето во People You May Know на Facebook кога ќе видат…