Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 ProМобилни и технологија
Па повелете!

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 Pro

Потрошувачите овој пат можат да го бараат и да го добијат првиот врвен модел на Huawei во Нептун, непосредно пред…

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движењеМобилни и технологија
Го обожаваме!

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движење

Љубителите на фотографијата и сопствениците на паметните телефони на Motorola сигурно ќе размислат за купување на овој прилично интересен додаток.…

Бил Гејтс се изјасни во врска со вештачката интелегенцијаМобилни и технологија

Бил Гејтс се изјасни во врска со вештачката интелегенција

Во текот на конференцијата Миск Глобалниот форум во Ријад во Саудиска Арабија, ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави што мисли…

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone XМобилни и технологија
Дизајнот е поубав!

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone X

Сите нови телефони кои што Apple ќе ги претстави идната година ќе имаат екрани без рабови како iPhone X, а…

GoPro камерата може да преживее и лаваМобилни и технологија

GoPro камерата може да преживее и лава

Камерите GoPro имаат одлична репутација кога станува збор за издржливост и отпор, и може да се користат во екстремни ситуации.…

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?Мобилни и технологија
Тоа ни фали!

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?

Живееме во време кога технологијата се развива со огромна брзина, па после најразлични паметни уреди и геџети, нема да биде…

Нов Самсунг телефон на преклопМобилни и технологија

Нов Самсунг телефон на преклоп

Иако Самсунг објавува нови телефони од своите популарни Galaxy и Note годишно, јужнокорејската компанија нуди и различни опции за корисници…

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопувањеМобилни и технологија
Одличен дизајн!

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопување

Овој телефон е веројатно најинтересниот уред на годината кој  ќе се најде од продажба веќе од следниот месец, а цената…

Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?Мобилни и технологија
Која е ваша омилена?

Кои се најдобрите дигитални апликации и услуги за 2017 година?

Постојат над 5.000 000 апликации за iPhone, iOS и Android, а начинот да откриете кои од нив се навистина корисни…

Microsoft со мисија за подобрување на здравјето на луѓето!Мобилни и технологија
Вреди да се проба!

Microsoft со мисија за подобрување на здравјето на луѓето!

Microsoft неодамна ја лансираа иницијативата Nealthcare NExT, со цел да ги спои вештачката интелигенција (AI), здравствените истражувања и експертизата на…