Новиот премиум телефон на Xiaomi има сензор за отпечатоци на прсти на самиот екранМобилни и технологија
Одлични перформанси

Новиот премиум телефон на Xiaomi има сензор за отпечатоци на прсти на самиот екран

За новиот премиум телефон на Xiaomi се појави кратко видео кое што открива дека од кинеската компанија се погрижиле нивниот…

Милиони корисници на iPhone го тужат GoogleМобилни и технологија
каков ќе биде исходот?

Милиони корисници на iPhone го тужат Google

Технолошкиот гигант Google се соочува со масовна тужба во Велика Британија поради следењето на корисниците на iPhone на Apple и…

YouTube воведува нова опцијаМобилни и технологија

YouTube воведува нова опција

Платформата за споделување видео снимки YouTube воведува опција за препознавање на музиката во снимките, слично на популарната апликација Shazam. Функцијата ќе…

Најпродаваниот Android во светот!Мобилни и технологија

Најпродаваниот Android во светот!

Кинескиот Xiaomi зазема се поголем удел на глобалниот пазар, особено на пазарите во Азија и Европа, а smartphone моделот Redmi…

Детали за новиот премиум телефон на “HTC”Мобилни и технологија
одлична најава!

Детали за новиот премиум телефон на “HTC”

HTC веќе подолго време го тестираат својот нов флегшип паметен телефон – U12 Plus кој официјално ќе биде претставен на…

Samsung со интересна порака до корисниците на Apple!Мобилни и технологија
знаат како :)

Samsung со интересна порака до корисниците на Apple!

Jужнокорејската компанија Samsung им порачаа на корисниците на старите телефони на Apple дека е време за купување на нов паметен…

Руски iPhoneX со соларен полнач и цена од 4,555 долариМобилни и технологија
русите растураат

Руски iPhoneX со соларен полнач и цена од 4,555 долари

Caviar, руска компанија за технологија,започна да ја продава својата верзија на iPhoneX со соларно полнење по цена од 4,555 долари.…

Моторола развива паметен телефон со флексибилен екранМобилни и технологија
изуми на 21 век!

Моторола развива паметен телефон со флексибилен екран

Иако до сега само Самсунг откри дека развива паметен телефон со флексибилен екран, очигледно не е така – патент откри…

OnePlus 6 и официјално претставен на јавностаМобилни и технологија

OnePlus 6 и официјално претставен на јавноста

ОnePlus го претставија официјално својот нов предводник на смартфон пазарот, кој се одликува со елегантен дизајн, исечен дисплеј со сооднос…

Ново на пазарот, Nokia X6!Мобилни и технологија
вреди за парите!

Ново на пазарот, Nokia X6!

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов паметен телефон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија, од средниот сегменти…