Природен молекул ги спречува канцерогени клетки да произведуваат енергијаМобилни и технологија
Дали е ова вистина?

Природен молекул ги спречува канцерогени клетки да произведуваат енергија

Варбург ефектот се однесува на начинот на кој што канцерогените клетки го пренасочуваат метаболизмот за да преживеат, консумирајќи гликоза за…

Голема грешка правите што го полните телефонот преку цела ноќМобилни и технологија

Голема грешка правите што го полните телефонот преку цела ноќ

Најголемата побарувачка во 21 век не е за финансиска или политичка моќ, туку едноставна – за електрична енергија! Батериите на…

Кој ќе го произведе компјутерот со моќ за предвидување на иднината?Мобилни и технологија
роботи..

Кој ќе го произведе компјутерот со моќ за предвидување на иднината?

Моментално двата најбрзи суперкомпјутери во светот се во Кина, и имаат 93 и 33 петафлопси процесирачка моќ, односно еден петафлоп…

Apple потврди дека постои проблем во iPhone 8Мобилни и технологија
Се случува и на најдобрите

Apple потврди дека постои проблем во iPhone 8

Apple потврди дека iPhone 8 има проблем со квалитетот на звукот на телефонот, како и дека работат за да го…

Huawei во Октомври ќе ни го претстави AI паметниот телефон!Мобилни и технологија
Што ли ќе биде тоа?

Huawei во Октомври ќе ни го претстави AI паметниот телефон!

Компанијата Huawei ветува дека ќе ни донесат нова револуција откако најави дека во месец октомври ќе го претстави својот прв…

Чук – чук, смарт ѕвончето на Nelt веќе знае кој е!Мобилни и технологија
одлична замисла

Чук – чук, смарт ѕвончето на Nelt веќе знае кој е!

Калифорниската компанија Nest денес го претстави паметното ѕвоно Nest Hello кое што има и можност за препознавање на лице. На…

Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туриститеМобилни и технологија
Секоја чест

Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

Ако некогаш сте патувале во странство, најверојатно сте барале некои услуги за водење да го запознаете место каде што престојувате.…

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струјаМобилни и технологија
Интересно

4 методи за полнење на мобилниот телефон кога немате струја

Сигурно некогаш ви се случило да останете без струја, а истовремено да ви се испразни и батеријата на мобилниот телефон.…

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3Мобилни и технологија
Oдличен квалитет!

Xiaomi доаѓа со два нови телефони Mi Mix 2 и Mi Note 3

Кинескиот гигант, смартфонот Xiaomi е спремен за да ги лансира Mi Mix 2 и Mi Note 3 на денешниот настан…

Кој ве избришал од социјалните мрежи?! Проверете со помош на овие две апликацииМобилни и технологија
Интересно..

Кој ве избришал од социјалните мрежи?! Проверете со помош на овие две апликации

Ако сте вистински љубители на социјалните мрежи, време е да се запознаете со две нови и корисни апликации. Who Deleted Me е…