Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!Мобилни и технологија
врвни перформанси

Новиот Самсунг Галакси А8 (2018) пристигна во Македонија!

Компанијата Самсунг Електроникс во декември го најави паметниот уред Галакси А8 (2018) (Galaxy A8 (2018)) – новиот модел како надополнување…

Технологијата на Vivo утре ќе претстави smart phone со сензор за отпечатоци на прсти под екранотМобилни и технологија
прикладна цена

Технологијата на Vivo утре ќе претстави smart phone со сензор за отпечатоци на прсти под екранот

Кинеската компанија Vivo утре ќе го претстави првиот паметен телефон на пазарот кој под екранот ќе има сензор за отпечатоци…

Софтвер кој може да предвиди кога некој ќе почине?!Мобилни и технологија
баш језиво

Софтвер кој може да предвиди кога некој ќе почине?!

Креаторите на овој морничаво прецизен софтвер имале замисла да се подобри грижата на пациентите кои што се наоѓаат пред крајот на…

Huawei ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допирМобилни и технологија
колку ли ќе чини..

Huawei ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допир

Почетокот на 2018та година носи бројни иновации од многу производители кои најавуваат бум на своите досегашни уреди, а најавени се…

Asus го претстави ZenFone Max PlusМобилни и технологија
врвни перформанси

Asus го претстави ZenFone Max Plus

Новиот телефон на Asus доаѓа со 5,7-инчен екран, солиден хардвер и батерија со капацитет од дури 4130 mAh, а ќе…

Samsung тајно го прикажа новиот свитлив Galaxy XМобилни и технологија
колку ли ќе чини..

Samsung тајно го прикажа новиот свитлив Galaxy X

Samsung на своите партнери им овозможи увид во изгледот и карактеристиките на идниот паметен телефон – Galaxy X, кој наводно…

Новата Xperia XA2 е ривалот на Samsung Galaxy A8Мобилни и технологија
контра удар

Новата Xperia XA2 е ривалот на Samsung Galaxy A8

Компанијата Sony на Consumer Electronics Show саемот во Лас Вегас, го претстави „одговорот“ на Samsung Galaxy A8, а тоа е…

Самсунг идниот месец ќе го претстави Galaxy S9!Мобилни и технологија
едвај чекаме

Самсунг идниот месец ќе го претстави Galaxy S9!

Јужнокорејскиот гигант Самсунг потврди дека идниот месец на Mobile World Congres саемот во Барселона ќе ги претстави Galaxy S9 и…

Smart watch кој работи со помош на топлината на нашето телоМобилни и технологија
предобар!

Smart watch кој работи со помош на топлината на нашето тело

Ако сте љубители на паметни часовници, но не ви се допаѓа идејата често да ја полните неговата батерија, тогаш дефинитивно…

JBL претстави паметен звучник со екранМобилни и технологија
мора да се купи!

JBL претстави паметен звучник со екран

Четири големи компании на CES претставија паметни звучници со екран кои што имаат интегриран Google Assistant. Еден од големите трендови…