Погледнете го новиот смартфон Нокиа 7!Мобилни и технологија
Добра зделка

Погледнете го новиот смартфон Нокиа 7!

После Нокиа 8, претставен е и новиот модел Нокиа 7 – паметен телефон кој што ќе се продава по цена…

Смарт пегла за сите домаќинки!Мобилни и технологија
Oва се чекаше..

Смарт пегла за сите домаќинки!

Денес на располагање ни се „паметни“ верзии од разни апарати за домаќинството, а Laurastar Smart е првата пегла од овој…

Погледнете какви фотографии прави Nokia 3310Мобилни и технологија

Погледнете какви фотографии прави Nokia 3310

Тоа е едноставно, практично неунишливо и сеуште има „Змија“. Но, како камерата на новиот-стар Nokia 3310 „држи“ во денешно време?…

Huawei ги прoмовираше HUAWEI 10 и HUAWEI Mate 10 Pro!Мобилни и технологија
врвни перформанси

Huawei ги прoмовираше HUAWEI 10 и HUAWEI Mate 10 Pro!

Претставување на новата ера на мобилни телефони: паметните телефони со првиот Kirin AI процесор во светот даваат побрзо и поприлагодено…

Секаде низ метрополата со CityAirbus летачко такси!Мобилни и технологија
до каде стигна светот..

Секаде низ метрополата со CityAirbus летачко такси!

Компанијата Airbus планира да го активира своето летачко такси наречено CityAirbus уште наредната година, а оваа најава е дојдена по…

Пристигнува белата верзија на Essential PhoneМобилни и технологија
Убава верзија..

Пристигнува белата верзија на Essential Phone

Компанијата Essential од идната седмица ќе започне да ја испорачува белата верзија на паметниот телефон Essential Phone кој што беше…

Game Boy е повторно актуелна занимација?Мобилни и технологија
Супееер..

Game Boy е повторно актуелна занимација?

Сигурно сите се сеќавате на популарниот Game Boy на компанијата Nintendo кој би можел да биде еден од оние класични…

Фрапирачка листа на јавни личности чии компромитирачки фотографии се украдени од нивните смартфониМобилни и технологија

Фрапирачка листа на јавни личности чии компромитирачки фотографии се украдени од нивните смартфони

Хакерите успеаа да најдат пристап до ФБ профилите на неколку познати личности Така е, хакерите ќе најдат пристап до кој…

Малиот мобилен телефон Chilli воедно и фиџер спинерМобилни и технологија
2 во 1

Малиот мобилен телефон Chilli воедно и фиџер спинер

Една од најпопуларните играчки оваа година е дефинитивно фиџер спинерот, а сега се појавува мобилен телефон во таков облик. Малиот…

Во Дубаи успешно е тестирано првото летачко такси!Мобилни и технологија
Напредна нација..

Во Дубаи успешно е тестирано првото летачко такси!

Дубаи дефинитивно ќе се најде на врвот за една од најразвиена држава во регионот кога пред неколку дена таму било…