„Facebook“ има ново мениМобилни и технологија
ПОВТОРНО ПРОМЕНИ

„Facebook“ има ново мени

„Facebook“ има сериозни планови за својата „iOS“ апликација. Не постои сајт или апликација која во истиот момент кога ја отварате нема…

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазарМобилни и технологија
предобар!

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазар

Huawei на почетокот на овој месец го пушти во продажба новиот модел P smart кој доаѓа со новиот EMUI 8.0 – оперативниот…

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!Мобилни и технологија
врв од телефон!

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи…

Инстаграм воведува опција која може нема да ви се допаднеМобилни и технологија
Упс

Инстаграм воведува опција која може нема да ви се допадне

Иако долго време се зборуваше за опција која им овозможува на корисниците да видат кој ги „скриншотува“ нивните приказни, сега…

10 причини зошто старите мобилени телефони беа подобри од смартфонитеМобилни и технологија
МИНАТОТО НАСПРОТИ СЕГАШНОСТА...

10 причини зошто старите мобилени телефони беа подобри од смартфоните

Животот со смартфон звучи многу интересен, а за многумина тоа и е вистина. Но, сe уште постојат и такви кои…

Galaxy S9 и S9 Plus ќе бидат поскапи од своите претходнициМобилни и технологија
квалитетот си чини

Galaxy S9 и S9 Plus ќе бидат поскапи од своите претходници

Извор близок до Самсунг за јужнокорејските медиуми открил дека новите Galaxy S9 и S9 Plus паметни телефони кои ќе бидат…

Amazfit Bip, паметен часовник со одлични перформанси за само 99 долари!Мобилни и технологија
одлична варијанта

Amazfit Bip, паметен часовник со одлични перформанси за само 99 долари!

Ако барате паметен часовник со пристапна цена, солидни перформанси и одлична батерија, тогаш можеби треба да размислите за Amazfit Bip…

Apple и Samsung сеуште немаат одговор на новиот модел на HuaweiМобилни и технологија
ќе ги надминат..

Apple и Samsung сеуште немаат одговор на новиот модел на Huawei

Кон крајот на март го очекуваме претставувањето на новата генерација на телефонот на Huawei од генерацијата “P”, а еден модел…

Oukitel произведе телефон кој потсетува на iPhone XМобилни и технологија
одлични перформанси

Oukitel произведе телефон кој потсетува на iPhone X

Компанијата Oukitel произведе паметен телефон кој неодоливо потсетува на новиот модел на Apple – iPhone X. Станува збор за паметниот…

Акциите на Apple се едни од најтргуваните во светот!Мобилни и технологија
бидејќи се број 1

Акциите на Apple се едни од најтргуваните во светот!

Акциите на компанијата Apple кон крајот на 2017 година, соборија нови рекорди и достигнаа цена од 167 долари, а пазарната…