Маска за iPhone X со дополнителна батерија?!Мобилни и технологија
погодно за зависниците од телефон

Маска за iPhone X со дополнителна батерија?!

Компанијата Mophie работи на маска наменета за iPhone X на Apple која што покрај тоа што ќе го заштитува телефонот,…

Нови детали за Huawei P20 Lite!Мобилни и технологија
го сакате ли?

Нови детали за Huawei P20 Lite!

Иван Блас на својот профил на социјалната мрежа Твитер објави фотографии со кои што го откри изгледот на новите телефони…

Зошто не треба да ги купувате најновите верзии на ајфон?Мобилни и технологија

Зошто не треба да ги купувате најновите верзии на ајфон?

Иако основачот на Епл повеќе не е жив, овој технолошки гигант продолжува да биде лидер во индустријата за мобилни телефони.…

Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone XМобилни и технологија
изгледа квалитетно и убаво

Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone X

Скоро па сите производители на smart телефони се одлучуваат да претстават телефони со екрани „од раб до раб“, односно со…

Нова социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени!Мобилни и технологија
ИНСТАГРАМ ДОБИ КОНКУРЕНЦИЈА

Нова социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени!

Веро е социјална мрежа која постои од 2015-та година, но оваа година за прв пат привлече поголемо внимание. Според рекламната кампања,…

Apple работи на најголемиот iPhoneМобилни и технологија
Екран со дијагонала од 6,5-инчи

Apple работи на најголемиот iPhone

Новинарите на Bloomberg тврдат дека Apple на есен ќе претстави три нови модели од кои што еден ќе биде најголемиот…

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 CompactМобилни и технологија
секогаш квалитетни!

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 Compact

Sony на јавноста и го претстави својот најнов адут на пазарот со паметни телефони и неговата „помала копија“ – станува…

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!Мобилни и технологија
технологијата нема стоп

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!

Гласовниот асистент на Google оваа година ќе биде значително унапреден кога се во прашање јазиците кои што ќе ги „разбира“…

Прекрасни телефони со фантастична камера, претставени се новите Galaxy S9 и S9+Мобилни и технологија
до сега најдоброто

Прекрасни телефони со фантастична камера, претставени се новите Galaxy S9 и S9+

На еден ден пред почетокот на Mobile World Congress во Барселона, јужнокорејски Самсунг ги претстави своите најнови и најголеми адути…

Познати сите детали за Samsung S9Мобилни и технологија

Познати сите детали за Samsung S9

Само пет дена по официјалното објавување на информации за новиот Samsung телефон, се појавија серија пресни снимки заедно со карактеристиките…