Вреди да се проба!

Microsoft со мисија за подобрување на здравјето на луѓето!

Microsoft неодамна ја лансираа иницијативата Nealthcare NExT, со цел да ги спои вештачката интелигенција (AI), здравствените истражувања и експертизата на…

Наскоро најмалиот Андроид телефон на светот

Додека Apple наоѓа нови начини за револуција во индустријата на паметни телефони, една друга компанија се обидува да нè врати…

Виртуелниот робот стана жител на Токио

Виртуелен робот кој изгледа како седумгодишно момче официјално доби статус на жител на една од централните општини во Токио. Момчето…

сон за секое дете

Најдобриот гејмерски телефон, Razer Phone!

Американската компанија Razer го претстави својот прв паметен телефон Razer Phone кој што е креиран првенствено за гејмерите кои што…

добра идеја..

По паметните мобилни и телевизори,доаѓаат паметните звучници!

Годишната глобална потрошувачка на “Smart Home” уредите и сервисите до 2021-ва година се очекува да порасне на 200 милијарди долари.…

Со нетрпение го очекуваме..

Samsung Galaxy S9 пристигнува кон почетокот на 2018 година

Се очекува јужнокорејскиот гигант Samsung да го претстави новиот смартфон во почетокот на 2018 година.  Компанијата на својот претстоен предводник, телефонот…

Добра зделка

Погледнете го новиот смартфон Нокиа 7!

После Нокиа 8, претставен е и новиот модел Нокиа 7 – паметен телефон кој што ќе се продава по цена…

Oва се чекаше..

Смарт пегла за сите домаќинки!

Денес на располагање ни се „паметни“ верзии од разни апарати за домаќинството, а Laurastar Smart е првата пегла од овој…

Погледнете какви фотографии прави Nokia 3310

Тоа е едноставно, практично неунишливо и сеуште има „Змија“. Но, како камерата на новиот-стар Nokia 3310 „држи“ во денешно време?…

врвни перформанси

Huawei ги прoмовираше HUAWEI 10 и HUAWEI Mate 10 Pro!

Претставување на новата ера на мобилни телефони: паметните телефони со првиот Kirin AI процесор во светот даваат побрзо и поприлагодено…