Дали “Apple” ќе добие казна поради полначот за Ајфон?Мобилни и технологија
ќе има постапка?

Дали “Apple” ќе добие казна поради полначот за Ајфон?

Маргарет Вестагер веќе во неколку наврати нагласи дека не ѝ претставува проблем да влезе во директен конфликт со големите светски…

Спектакуларниот Razer 2 пристигнува до крајот на оваа годинаМобилни и технологија
Одлични перформанси

Спектакуларниот Razer 2 пристигнува до крајот на оваа година

Razer Phone покрај тоа што е гејминг телефон, претставен е  и како „совршениот телефон за гејмери“, а новата верзија се…

Apple е компанијата која достигнала вредност од 1 трилион долариМобилни и технологија
гиганти

Apple е компанијата која достигнала вредност од 1 трилион долари

Apple стана првата компанија во Америка која достигна капитал од еден трилион долари на пазарот, победувајќи ги Мајкрософт, како и…

Samsung го претстави својот нов таблет Galaxy Tab S4Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Samsung го претстави својот нов таблет Galaxy Tab S4

Само една седмица во пресрет на претставувањето на долгоочекуваниот Galaxy Note 9, јужнокорејскиот гигант го претстави новиот таблет Galaxy Tab…

Huawei е втората најголема мобилна компанија на светот!Мобилни и технологија
клинетите се задоволни

Huawei е втората најголема мобилна компанија на светот!

Сеуште на тронот на пазарот со мобилни телефони седи Samsung , додека второто место од Apple го превзеде Huawei што…

Volante Vision, концепт на авион од брендот Астон МартинМобилни и технологија
до каде отиде технологијата..

Volante Vision, концепт на авион од брендот Астон Мартин

Брендот Астон Мартин неодамна го освои светот со својот последен проект за иновативен луксузен авион со можности за вертикално полетување,…

Хуавеи ќе го претстави својот прв флексибилен паметен телефон ?!Мобилни и технологија
што чудо ќе биде тоа

Хуавеи ќе го претстави својот прв флексибилен паметен телефон ?!

Кинескиот Хуавеи би можеле својот прв флексибилен паметен телефон да го претстават веќе идната година и да го претркаат Самсунг.…

Sony го претстави првиот сензор од 48 мегапикселиМобилни и технологија
затоа што се најдобри

Sony го претстави првиот сензор од 48 мегапиксели

Sony е водечката компанија на пазарот со фотографски сензори, а најновата креација наречена “IMX586” драматично ја зголемува резолуцијата на 48…

Совети кои треба веднаш да ги примените ако телефонот ви падне во вода!Мобилни и технологија
да не дојде до тоа

Совети кои треба веднаш да ги примените ако телефонот ви падне во вода!

Доколку телефонот ви паднал сосема случајно во солената вода на морето, треба да делувате брзо и да ги послушате следните…

Бежичен полнач на Самсунг кој ќе може истовремено да полни два уредиМобилни и технологија
каков добар изум

Бежичен полнач на Самсунг кој ќе може истовремено да полни два уреди

Јужнокорејската компанија Самсунг планира да претстави бежичен полнач кој ќе може истовремено да полни два уреди – паметен телефон и…