Xiaomi со ново видео од својот флексибилен телефонМобилни и технологија
интересно

Xiaomi со ново видео од својот флексибилен телефон

Xiaomi неодамна го претстави својот нов телефон на преклопување, а сега пристигна и видео на кое се гледа функционалноста на…

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минутиМобилни и технологија
ептен напреднаа

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минути

Полначот со сила од 100 W двојно е побрз од сегашниот рекордер и повеќекратно побрз од најголемиот дел на полначите…

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?Мобилни и технологија
врвни!

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?

Водечкиот технолошки бренд, Huawei, го објави лансирањето на HUAWEI P30 и HUAWEI P30 Pro, со комплетно редизајнирана камера која овозможува…

Пристигна најновата надградба на iOSМобилни и технологија
симнете ја веднаш

Пристигна најновата надградба на iOS

Дури 51 безбедносен пропуст е „поправен“ со најновата надградба на оперативниот систем iOS 12.2 на Apple. Apple ја објави надградбата…

Конечно се објавени нови фотографии од Huawei P30 ProМобилни и технологија
врвни!

Конечно се објавени нови фотографии од Huawei P30 Pro

Кинеската компанија Huawei наскоро ќе го претстави својот најнов флегшип паметен телефон P30 Pro, а деновиве на интернет се појавија…

Note 10 би можел да биде најдобриот телефон на Samsung!Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Note 10 би можел да биде најдобриот телефон на Samsung!

Спецификациите кои што кружат на интернет се навистина импресивни – екран поголем од 6,6-инчи, одличен хардвер, 6 камери и поддршка…

Што нудат новите таблети на Apple?Мобилни и технологија
алал да им е

Што нудат новите таблети на Apple?

Apple деновиве „во тишина“ ги претстави новите модели на своите таблети кои се опремени со моќниот А12 Bionic процесор. Двата…

Каде се наоѓа предната селфи камера на новиот ZTE?Мобилни и технологија
интересно, зар не?

Каде се наоѓа предната селфи камера на новиот ZTE?

Моделот Axon V се уште не е официјално најавен, но веќе е познат дизајнот – после “notchot” и дупчето во…

Што ни подготвува Самсунг за 10-ти април?Мобилни и технологија
изненадување

Што ни подготвува Самсунг за 10-ти април?

Самсунг на 10-ти април би требало да претстави нов “Galaxy”, односно цело ново семејство на паметни телефони. Јужнокорејската компанија овој…

Пристигна новиот смартфон Redmi 7Мобилни и технологија
одлични перформанси

Пристигна новиот смартфон Redmi 7

Благодарејќи на протекувањата на информациите веќе некое време знаеме одредени детали за смартфонот Redmi 7, а подбрендот на Xiaomi конечно…