Apple бесплатно ќе ги менува iPhone 8 телефоните кои имаат фабричка грешкаМобилни и технологија
си ја признаваат грешката

Apple бесплатно ќе ги менува iPhone 8 телефоните кои имаат фабричка грешка

Од Apple објавија дека некои „осмици“ имаат фабрички грешки кои што можат да предизвикаат проблеми во работата. Иако не станува…

Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефониМобилни и технологија
фантастично добри

Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефони

Паметните телефони на Huawei оствариле одлични резултати на клучните пазари во Кина и западна Европа. Од кинеската компанија се пофалија…

Погледнете го најновиот паметен часовник на AppleМобилни и технологија
секогаш на врвот

Погледнете го најновиот паметен часовник на Apple

Новиот Apple Watch 4 пристигнува со големи промени на дизајнот. Новиот паметен часовник на Apple има екран кој што ја…

Xiaomi Pocophone F1, врвни перформанси и прифатлива цена!Мобилни и технологија
топ перформанси

Xiaomi Pocophone F1, врвни перформанси и прифатлива цена!

Кинески Xiaomi го претстави првиот телефон од новата Pocophone серија – Pocophone F1 за кои тврдат дека е “one of…

Гејмерскиот телефон Honor Play пристигнува на европскиот пазарМобилни и технологија
Интересно..

Гејмерскиот телефон Honor Play пристигнува на европскиот пазар

Honor Play наскоро ќе се најде на светскиот пазар, откако во јули беше претставен во Кина, а овој телефон особено…

Нов бренд на телефон кој за 300 долари нуди одлични перформансиМобилни и технологија
Интересно..

Нов бренд на телефон кој за 300 долари нуди одлични перформанси

Шаоми (Xaomi), кинескиот производител на телефони е познат по пристапните цени и повеќе од пристојни перформанси, лансираше нов бренд и…

Apple во продажба го пушта новиот MacBook Air?Мобилни и технологија
немаат конкуренција

Apple во продажба го пушта новиот MacBook Air?

Според „Блумберг“, Apple работи на неколку нови MacBook лаптопи, па наскоро би можел во продажба да биде пуштен новиот лаптоп…

“Zephyrus” е најтенкиот гејминг лаптоп на светотМобилни и технологија
каква врвна технологија

“Zephyrus” е најтенкиот гејминг лаптоп на светот

Компанијата “Asus” го претстави најновиот “Zephyrus S” кој што и официјално е најтенкиот гејминг лаптоп на светот. Како што соопштија…

Звучник со дисплеј на Google пристигнува до крајот на оваа годинаМобилни и технологија
и ќе биде со пристапна цена

Звучник со дисплеј на Google пристигнува до крајот на оваа година

Според гласините, технолошкиот гигант до крајот на оваа година на пазарот ќе го пласира својот прв паметен звучник со дисплеј…

Windows 10 може автоматски да Ве потсетува за Вашите обврскиМобилни и технологија
супер апликација

Windows 10 може автоматски да Ве потсетува за Вашите обврски

Windows 10 автоматски праќа потсетување по пат на е-маил за вашите закажани обврки, и постојат низа апликации кои можете да…