Galaxy S9 со продажбата започнува во Март!Мобилни и технологија
какви перформанси...

Galaxy S9 со продажбата започнува во Март!

Самсунг својот најнов производ Galaxy S9 планира да го претстави веќе во февруари, а телефоните би требало да се најдат…

Исти перформанси како iPhone X, но три пати поевтин, тоа е S9Мобилни и технологија
топ перформанси

Исти перформанси како iPhone X, но три пати поевтин, тоа е S9

Кинеската компанија Leagoo подготвува претставување на паметен телефон со ознака S9 за кој познавачите на технологијата забележале дека овој уред…

ОЛЕД телевизор потенок од паметен телефонМобилни и технологија
Предобар дизајн!

ОЛЕД телевизор потенок од паметен телефон

ОЛЕД телевизорите меѓу љубителите на технологијата се познати како софистицирани уреди кои што ја репродуцираат најдобрата слика со бесконечен контраст…

Продажбата на iMac Pro започнува утреМобилни и технологија
Одлична вест

Продажбата на iMac Pro започнува утре

Apple во јуни оваа година најави дека овој месец во продажба ќе го пушти првиот iMac Pro, а дури сега…

Овој паметен телефон ќе може да се користи 7 дена без полнењеМобилни и технологија
Конечно нешто добро

Овој паметен телефон ќе може да се користи 7 дена без полнење

Oukitel ќе го лансира уредот со батерија од околу 11.000 mAh на почетокот на следната година, што ќе биде еден…

Instagram повторно со нешто ново, овој пат следење на хаштаговиМобилни и технологија

Instagram повторно со нешто ново, овој пат следење на хаштагови

Instagram објави нова функција која им овозможува на корисниците да следат хаштагови. На овој начин, тие ќе можат да ги…

„Apple“ ќе го купи „Shazam“Мобилни и технологија
алал да им е..

„Apple“ ќе го купи „Shazam“

Американските специјализирани онлајн портали објавија дека американскиот гигант „Apple“ се подготвува да ја купи мобилната апликација „Shazam“ за рингтонови и…

Инстаграм воведе највеќе промени во последниве годиниМобилни и технологија
И не е тоа толку лошо

Инстаграм воведе највеќе промени во последниве години

Инстаграм воведе најголеми промени од 2013 година, извести Independent. Ова се две нови опции: Stories Highlights и Stories Archive кои помагаат да…

Наскоро доаѓа  „батеријата од соништата“Мобилни и технологија
Конечно!

Наскоро доаѓа „батеријата од соништата“

Научниците развиваат батерија од магнезиум која што би требало да понуди поголем капацитет и да обезбеди подолго траење на батеријата.…

Apple следната година ќе претстави поевтин iPadМобилни и технологија
редно време беше

Apple следната година ќе претстави поевтин iPad

По сите критериуми знаеме дека iPad на Apple е одличен таблет, но едноставно граѓаните не се подготвени да платат толку…