Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone XМобилни и технологија
изгледа квалитетно и убаво

Погледнете го Asus ZenFone 5, конкуренција на iPhone X

Скоро па сите производители на smart телефони се одлучуваат да претстават телефони со екрани „од раб до раб“, односно со…

Нова социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени!Мобилни и технологија
ИНСТАГРАМ ДОБИ КОНКУРЕНЦИЈА

Нова социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени!

Веро е социјална мрежа која постои од 2015-та година, но оваа година за прв пат привлече поголемо внимание. Според рекламната кампања,…

Apple работи на најголемиот iPhoneМобилни и технологија
Екран со дијагонала од 6,5-инчи

Apple работи на најголемиот iPhone

Новинарите на Bloomberg тврдат дека Apple на есен ќе претстави три нови модели од кои што еден ќе биде најголемиот…

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 CompactМобилни и технологија
секогаш квалитетни!

Одличните перформанси на Xperia XZ2 и XZ2 Compact

Sony на јавноста и го претстави својот најнов адут на пазарот со паметни телефони и неговата „помала копија“ – станува…

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!Мобилни и технологија
технологијата нема стоп

Google Assistant во 2018 година ќе зборува 30 јазици!

Гласовниот асистент на Google оваа година ќе биде значително унапреден кога се во прашање јазиците кои што ќе ги „разбира“…

Прекрасни телефони со фантастична камера, претставени се новите Galaxy S9 и S9+Мобилни и технологија
до сега најдоброто

Прекрасни телефони со фантастична камера, претставени се новите Galaxy S9 и S9+

На еден ден пред почетокот на Mobile World Congress во Барселона, јужнокорејски Самсунг ги претстави своите најнови и најголеми адути…

Познати сите детали за Samsung S9Мобилни и технологија

Познати сите детали за Samsung S9

Само пет дена по официјалното објавување на информации за новиот Samsung телефон, се појавија серија пресни снимки заедно со карактеристиките…

„Facebook“ има ново мениМобилни и технологија
ПОВТОРНО ПРОМЕНИ

„Facebook“ има ново мени

„Facebook“ има сериозни планови за својата „iOS“ апликација. Не постои сајт или апликација која во истиот момент кога ја отварате нема…

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазарМобилни и технологија
предобар!

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазар

Huawei на почетокот на овој месец го пушти во продажба новиот модел P smart кој доаѓа со новиот EMUI 8.0 – оперативниот…

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!Мобилни и технологија
врв од телефон!

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи…