Microsoft ја претстави дигиталната конзола Xbox One S All Digial EditionМобилни и технологија
конечно!

Microsoft ја претстави дигиталната конзола Xbox One S All Digial Edition

Компанијата Microsoft ја претстави Xbox One S All Digial Edition конзолата која не користи дискови. Microsoft соопшти дека новата верзија…

Пристигнуваат поефтините модели на Google Pixel, Pixel 3a и Pixel 3a XLМобилни и технологија
и тоа со одлични перформанси

Пристигнуваат поефтините модели на Google Pixel, Pixel 3a и Pixel 3a XL

Новиот тизер на Гугл најавува дека нешто големо доаѓа од светот на Pixel, што се однесува на моделите Pixel 3a…

Гејмерски лаптоп Predator Helios 700 на Acer со подвижна тастатураМобилни и технологија
момци навалете

Гејмерски лаптоп Predator Helios 700 на Acer со подвижна тастатура

Acer претстави нов гејминг лаптоп под името Predator Helios 700 кој изгледа како поголема верзија од неговиот претходник Predator Helios…

Пристигнува неодоливиот „брутален“ телефон на Самсунг!Мобилни и технологија
врв

Пристигнува неодоливиот „брутален“ телефон на Самсунг!

Нема сомнеж дека Самсунг наскоро ќе го претстави новиот Galaxy Note 10, но тоа најверојатно нема да биде се. Како…

Апсолутно добра апликација за Galaxy S10Мобилни и технологија
дефинитивно кул

Апсолутно добра апликација за Galaxy S10

Новите телефони на Самсунг од Galaxy S10 серијата пристигнаа со еден новитет кога е во прашање селфи камерата – наместо…

Новиот iPhone пристигнува со 25% помоќна батеријаМобилни и технологија
незапирливи

Новиот iPhone пристигнува со 25% помоќна батерија

Причината за зголемувањето на капацитетот на батеријата е технологијата со која iPhone ќе може бежично да ги полни другите уреди.…

Huawei набрзо ќе претстави паметни очилаМобилни и технологија
јако

Huawei набрзо ќе претстави паметни очила

Кинеската компанија Huawei ги претстави своите први паметни очила кои ќе пристигнат на пазарот во јули оваа година. “The Verge”…

Xiaomi со ново видео од својот флексибилен телефонМобилни и технологија
интересно

Xiaomi со ново видео од својот флексибилен телефон

Xiaomi неодамна го претстави својот нов телефон на преклопување, а сега пристигна и видео на кое се гледа функционалноста на…

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минутиМобилни и технологија
ептен напреднаа

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минути

Полначот со сила од 100 W двојно е побрз од сегашниот рекордер и повеќекратно побрз од најголемиот дел на полначите…

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?Мобилни и технологија
врвни!

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?

Водечкиот технолошки бренд, Huawei, го објави лансирањето на HUAWEI P30 и HUAWEI P30 Pro, со комплетно редизајнирана камера која овозможува…