Даниел Кајмаковски од убавина качил некое кило плусФото Стории

Даниел Кајмаковски од убавина качил некое кило плус

Нашата македонска гордост, Даниел Кајмакоски моментално ужива во неговата улога на татко откако неговата сопруга Кристина на свет го донесе…

Запознајте ги преубавите сестри на Дакота ЏонсонФото Стории

Запознајте ги преубавите сестри на Дакота Џонсон

Актерката Дакота Џонсон ја запознавме во двете продолженија на трилогијата Педесет нијанси и во други улоги кои ги играше во…

Блеска од убавина и во 9от месец од бременостаФото Стории

Блеска од убавина и во 9от месец од бременоста

Катарина Ивановска веќе стигна во деветтиот месец од бременоста и без размислување може да се каже дека изгледа прекрасно. 28-годишниот…

Ова се првите твитови на холивудските ѕвездиФото Стории

Ова се првите твитови на холивудските ѕвезди

Твитер е основан во 2006 година, но дури неколку години подоцна оваа социјална мрежа стана активна и стана место на…

Им ги позајмувавме на момчињата дуксерите, ова е нивната одмаздаФото Стории

Им ги позајмувавме на момчињата дуксерите, ова е нивната одмазда

Девојките имаат обичај да им ги позајмуваат на своите момци нивните дуксери, и после тоа едноставно ги присвојуваат за себе.…

Еве како изгледа и колку чини облеката од новата колекција на Кендал и Кајли ЏенерФото Стории

Еве како изгледа и колку чини облеката од новата колекција на Кендал и Кајли Џенер

Иако претходната колекција DropOne е и понатака актуелна, познатите сестри Кендал и Кајли повторно си ги здружија силите и ја…

Интернетот воодушевен од фотографијата на Џорџ Мартин од младостаФото Стории

Интернетот воодушевен од фотографијата на Џорџ Мартин од младоста

Авторот на серијалот Игра на тронови Џорџ Р.Р. Мартин ги воодушеви фановите низ целиот свет кога подели фотографија на Твитер…

Црвениот килим на Billboard Music Awards 2017Фото Стории

Црвениот килим на Billboard Music Awards 2017

Вчера вечер е одржано доделување на Билборд музичките награди, а покрај добитниците на наградите и настапите, најмногу сакаме да видиме…

Еве каде Пипа Мидлтон ќе замине на меден месецФото Стории

Еве каде Пипа Мидлтон ќе замине на меден месец

Пипа Мидлтон се омажи за Џејмс Метјуз, поранешен возач на спортски автомобили. Парот по венчавката ќе замине на меден месец…

Моделите и пејачките повторно ги засенија актерките на црвениот килим!Фото Стории

Моделите и пејачките повторно ги засенија актерките на црвениот килим!

Откако на отварањето на 70 Кански фестивал сите блицеви ги украде Бела Хадид која имаше незгода со фустанот и пред…