Погледнете ги познатите убавици без грам шминкаФото Стории
Убави како секогаш

Погледнете ги познатите убавици без грам шминка

Супермоделите се секогаш совршени, а тоа од нив го бара модната писта и милионските договори. Како резултат на тоа, ние…

Кајли Џенер и Блек Чајна во скоро идентични фустаниФото Стории
На кого подобро му стои?

Кајли Џенер и Блек Чајна во скоро идентични фустани

Кајли и Блек Чајна облечени во скоро идентични секси фустани, со кој го покажуваат голиот грб и сличните фризури. Општо…

Еве како денес изгледа ќерката на ЕминемФото Стории
Браво

Еве како денес изгледа ќерката на Еминем

На Хејли Џејд Скот Матерс сите се сеќаваме како мала, плавокосо девојче која преживуваше вистински пекол поради лошиот однос на…

Жените полудеа по негоФото Стории
Добар за годините

Жените полудеа по него

Откако светот е воодушевен од 41-годишната Лура Хсу од Тајван, која изгледа два пати помлада од што е, од неодамна…

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоаФото Стории
Љубовна приказна

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоа

Сите кои го погледнаа анимираниот филм UP! најверојатно беа воодушевени од прекрасната љубовна приказна на стариот пар, Карла и Ели…

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички делаФото Стории
Слики

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички дела

Иако многу жени се срамат од стриите и од други несакани промени на своето тело, младата шпанска уметнчка баш овие…

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туриститеФото Стории
Преубаво

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туристите

Германецот Мајкл Бадер кој живее и работи во Бар бил пред два дена на крстарење и успеал да сними неколку…

Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнацитеФото Стории
Смешно

Најдобри пародии на родителите на сметка на фотографиите на Бијонсе со близнаците

Точно месец дена по породувањето на Бијонсе, таа одлучи официјално да не запознае со близнаците така што објави прекрасни фотографии.…

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традицијаФото Стории
Галичка свадба 2017

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти…

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот светФото Стории
Безгрешна

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот свет

Кралски пар на Шпанија ја имаа својата прва официјална посета на Велика Британија. Кралицата Летиција и кралот Фелипе се сретнаа со…