Како се слави Св. Патрик во светот – фотографииФото Стории

Како се слави Св. Патрик во светот – фотографии

Додека многумина го гледаат Денот на Свети Патрик како изговор за да пијат многу додека носат зелена капа, во светот…

Како реагираме на луѓето со прекумерна тежина?Занимливости

Како реагираме на луѓето со прекумерна тежина?

Кога фотографката Хејли Морис-Кафееро одлучи да се фотографира себеси во средина која предиспонира за таа да се чувствува непријатно, не…

Вака познатите го прославија денот на вљубенитеФото Стории
Слатко

Вака познатите го прославија денот на вљубените

Познатите ѕвезди вчера го преплавија Инстаграм со фотографии и со тоа покажаа колку се сакаат на Денот на вљубените. Погледнете…

Москва под снег!Фото Стории

Москва под снег!

Москва под снег е идилична за сите светски фотографи! Градот станува чист и магичиен. Русија има навистина што да понуди!!!…

Како изгледа станот на богатата наследничка Ники Хилтон?Фото Стории
УБАВО

Како изгледа станот на богатата наследничка Ники Хилтон?

Ники Хилтон го покажа станот во Њујорк, во кој живее со сопругот Џејмс Ротшилд и ќерките Лили и Теди. Богатата…

Ова се актери кои ги обележаа нашите омилени серииФото Стории
Интересни факти

Ова се актери кои ги обележаа нашите омилени серии

Филмската и ТВ индустријата се промени во текот на претходните години. Некогаш беше незамисливо големите филмски имиња да глумат во…

Погледнете го новиот изглед на Џулија РобертсФото Стории
Екстра

Погледнете го новиот изглед на Џулија Робертс

Холивудската актерка Џулија Робертс моментално во Њујорк го снима филмот Ben is Back, а нејзиното движење постојано го следат папараците.…

Презентирана првата Студија за социо-економското влијание на Пивара СкопјеФото Стории

Презентирана првата Студија за социо-економското влијание на Пивара Скопје

Повеќе од 44 милиони евра за домашната економија и 21 милион евра во буџетот годишно од Пивара Скопје Со своето…

Ким Кардашијан гола за промоција на нејзините производиФото Стории
Така сака

Ким Кардашијан гола за промоција на нејзините производи

Ким Кардашијан повторно во провокативно издание. Овој пат во промоција на незините нови производи за шминка за лице и тело.…

Ники Минаж се разголи за насловната на магазинот PaperФото Стории
Шокантно

Ники Минаж се разголи за насловната на магазинот Paper

Ники Минаж сака да го покори интернетот, како што едно време тоа го направи Ким Кардашијан. Раперката ја објави насловната…