Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021Авто-мото
Вести

Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021

Чарли Вајтинг откри дека правилата кои ќе стапат на сила од 2021 година ќе им стават крај на казните во…

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобилиАвто-мото

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобили

Fiat се пофали дека од фабриката во Тики, Полска, излезе двомилионитиот примерок од новиот 500.   Се појави пред единаесет…

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две годиниАвто-мото
луксузно добар!

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две години

Круната на гамата на DS би требало да поседува спектакуларен дизајн – во продажба ќе е најде во 2020-та година…

ASTON MARTIN SUV моделот со 700 коњски силиАвто-мото
БРЗО И БЕСНО!

ASTON MARTIN SUV моделот со 700 коњски сили

Британскиот премиум произведувач, Aston Martin, на големо работи на својот прв SUV модел, а според шпекулациите на медиумите тој ќе…

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!Авто-мото
предобар!

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!

Фолксваген ги објави првите фотографии и технички детали на досега најбрзиот Golf GTI во историјата на овој модел. Под хаубата…

Rolls-Royce Cullinan, вистинско задоволство!Авто-мото
без текст сме..

Rolls-Royce Cullinan, вистинско задоволство!

Rolls-Royce официјално го претстави својот прв модел од SUV сегментот од како неколку години работеше на неговиот развој и бројни…

“Audi Aicon” пристигнува за три годиниАвто-мото
предобар!

“Audi Aicon” пристигнува за три години

Компанијата Ауди ни откри дека нивниот прв, целосно автономен автомобил ќе биде лансиран во 2021-ва година и ќе биде базиран…

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои моделиАвто-мото
Конечно им текна!

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

Широката хибридна програма за следниот Golf е почетна точка за сеопфатна електрификација на конвенционалните погони Новиот 48-V благ хибрид е…

BMW го претстави M5 COMPETITIONАвто-мото
БРАВО

BMW го претстави M5 COMPETITION

Од одделот на BMW кој е задолжен за производство на моделите со ознака M пристигна моќниот M5 Competition, кој може…

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднинаАвто-мото
Вести

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднина

Кими Раиконен е незагрижен околу шпекулациите за неговата иднина кои се повторуваат секоја година и е убеден дека ќе потпише…