Nissan ја претстави овата серија на GT-R50Авто-мото

Nissan ја претстави овата серија на GT-R50

Зад дизајнот na Nissan GT-R50 стои студиото Italdesign.Со овој автомобил во јапонската компанија одбележуваат 50 години од настанувањето на првиот…

Toyota го претстави електричниот Lexus UX 300eАвто-мото

Toyota го претстави електричниот Lexus UX 300e

Toyota ги доведе хибридите до совршенство, но електричен автомобил немаше. Сé досега кога под знакот на Lexus го претстави моделот…

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATICАвто-мото

Премиера на Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC

Она што моделот GLS сега го нуди е врвен луксуз. Електрично управуваните „ролетни“ ја диктираат количината на контактот со околината,…

Премиера на Aston Martin DBXАвто-мото

Премиера на Aston Martin DBX

Аston Martin овој модел го најавуваше не само како суштински автомобил, туку и како потенцијална пресвртна точка за овој производител. …

McLaren  го претстави новиот модел McLaren Elva во Ultimate серијата на брендотАвто-мото

McLaren го претстави новиот модел McLaren Elva во Ultimate серијата на брендот

Тој претставува најлесниот модел на брендот, а како прв кабриолет во серијата располага со 815 КС и чини нешто помалку…

Новото Ferrari Roma претставено пред јавностаАвто-мото

Новото Ferrari Roma претставено пред јавноста

Ferrari Roma има модерен дизајн. Овој автомобил е обликуван под влијание на моделите од средината на 20. век како што…

Lexus го претстави футуристичкиот концепт LF-30Авто-мото

Lexus го претстави футуристичкиот концепт LF-30

Концептниот LF-30 е несекојдневен и футуристички дизајн, осврнат кон претставување на визијата на брендот кон иднината на своите електрифицирани возила.…

BMW ја претстави новата верзија на М2 купеАвто-мото

BMW ја претстави новата верзија на М2 купе

BMW ја претстави најмоќната верзија на своето М2 купе, „тркачки автомобил со регистарски таблички“ под ознаката CS. Најмалиот автомобил во…

Дали знаете колку луѓе може да собере еден Smart?Авто-мото

Дали знаете колку луѓе може да собере еден Smart?

Многумина сметаат дека Smart автомобилот е изграден за две особи, но Австралијците веруваат дека овој автомобил може да собере уште многу патници……

Ауди го престави новиот ѕвер за 2020 годинаАвто-мото

Ауди го престави новиот ѕвер за 2020 година

Ауди Q8 во моментов е најатрактвиниот модел на СУВ на германскиот производител , а се очекува и новиот RS модел.…