Фамилијарен автомобил?!

Volvo го прикажа новиот XC40

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот…

Дали го очекувавте тоа?

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?

Германскиот производител на премиум автомобили ни ги откри своите планови за новите и рестилизирани модели за следната година. Помеѓу првите…

Следниот пат ќе го посетиме!

Врвни автомобили од саемот во Франкфурт

Саемот за автомобили во Франкфурт е манифестација на која многу се радуваат бидејќи може да се видат премиери на најновите…

WOW

Porsche Exclusive 911 Turbo S има боја која чини повеќе од самиот автомобил

Скапоцените бои стануваат сè попопуларни и сега имаме шанса да го видиме зелениот Porsche 911 Turbo, чија боја чини речиси…

Honda со најинтересен електричен автомобил

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019…

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаража

Mercedes AMG објави уште една “тизерска” фотографија од хипер-енергетскиот Project One пред претстојната премиера во Франкфурт на овој ексклузивен модел.…

Врв

Погледнете го најновиот BMW X7

BMW ја објави првата фотографија од концептот на SUV моделот X7, кој својата премиера ќе ја има во петок на…

Среќен роденден

Ферари го прославува 70 роденден

Ферари прославува 70 години. За роденденот е предвидена тридневна прослава. Првиот настан ќе биде организиран во Милано каде денеска ќе…

Совршен од секој агол

Kia Sorento во нова верзија

Кia ја претстави подновената верзија на нивниот SUV модел Sorento, кој ќе дебитира следната недела на Frankfurt Motor Show. Суптилниот…

Moќен автомобил!

Mercedes G63 и G65 Exclusive Edition!

На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Франкфурт фирмата на Mercedes-AMG  премиерно ќе ги претстави веројатно последните изданија…