Ролс Ројс го најави новиот Фантом!Авто-мото
Врвно достигнување..

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!

Ролс Ројс ја објави првата службена фотографија во пресрет на претставувањето на новиот Фантом кој својата премиера ќе ја има…

Може ли Hyundai да биде најпродаваниот автомобил во ЕвропаАвто-мото
Амбициозно

Може ли Hyundai да биде најпродаваниот автомобил во Европа

Јужнокорејската комапнија Hyundai постави пред себе многу амбициозна цел – сака да постане најпродавана марка на автомобили во цела Европа…

Погледнете го новиот BMW i8 RoadsterАвто-мото
Moќно совршенство!

Погледнете го новиот BMW i8 Roadster

Концептот за Серијата 8 под логото на BMW очигледно докажа на што мислеше кога зборуваа за врвните автомобили! Сега, овој…

Kia Niro EV 2018Авто-мото
Eлеганција и моќност!

Kia Niro EV 2018

Кia ќе го додаде третиот модел во нивниот Niro лајн-ап наредната година во вид на комплетно електрична верзија. Додавањето на…

Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!Авто-мото
Едноставно совршен..

Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!

Германскиот производител Ауди има тенденција да се трансформира во премиум дигитална автомобилска компанија, а новиот А8 кој што беше претставен…

BMW ќе го патентира дизајнот на новото X2Авто-мото
Моќен автомобил..

BMW ќе го патентира дизајнот на новото X2

Патентни скици на новото крос-купе на BMW – X2 се појавија на интернет-просторот и како што се очекуваше, премиерата на…

Вака изгледа новата луксузна ЛадаАвто-мото
Еxclusive

Вака изгледа новата луксузна Лада

На пазарот во Русија е претставена „Exclusive“ верзијата на Lada X Ray со најбогат пакет на опрема и цена од…

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?Авто-мото
Не пропуштајте д погледнете..

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?

Неодоливо привлечен, економичен и значително изменет Yaris веќе е достапен во салонот на Toyota Авто Центар. Првото производство на автомобилот е…

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријатаАвто-мото
Нов рекорд

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријата

Белгијците Стивен и Џори успеале со Model S на Тесла да поминат точно 901,2 километри пред погонските батерии на овој…

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото полоАвто-мото
Вреди за парите

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото поло

 (Volksvagen Polo) гопрестави сосема новото поло од шестата генерација на моделот која сега е поголема, технолошки понапредна и поефикасна во…