Вака изгледа новата луксузна ЛадаАвто-мото
Еxclusive

Вака изгледа новата луксузна Лада

На пазарот во Русија е претставена „Exclusive“ верзијата на Lada X Ray со најбогат пакет на опрема и цена од…

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?Авто-мото
Не пропуштајте д погледнете..

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?

Неодоливо привлечен, економичен и значително изменет Yaris веќе е достапен во салонот на Toyota Авто Центар. Првото производство на автомобилот е…

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријатаАвто-мото
Нов рекорд

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријата

Белгијците Стивен и Џори успеале со Model S на Тесла да поминат точно 901,2 километри пред погонските батерии на овој…

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото полоАвто-мото
Вреди за парите

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото поло

 (Volksvagen Polo) гопрестави сосема новото поло од шестата генерација на моделот која сега е поголема, технолошки понапредна и поефикасна во…

Што ни претстави AUDI овој пат ?Авто-мото
Преубаво и моќно

Што ни претстави AUDI овој пат ?

Audi ни го претстави најбрзиот кабриолет од нивната класа. Тие најавија дека компанијата веќе прифаќа барања за купување на суперспортскиот…

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo SАвто-мото
Најмоќната и уникатна модификација

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo S

Aвтомобилот се разликува од основната варијанта со зголемена за 27 КС моќност на моторот, специјална боја и допплинтелна опрема. Како…

Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?Авто-мото

Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?

Британскиот производител Peel уште во 60-те години од минатиот век ги изработувал едни од најмалите автомобили во светот,како да ја…

Audi e-tron Sportback врв на електрична мобилностАвто-мото

Audi e-tron Sportback врв на електрична мобилност

Audi e-tron Sportback е концепт, симбиоза на електрична мобилност и секојдневна удобност. Моделот е комбинација на спортско возење, со забрзување…

Porsche со уникатна Panamera во Шангај 2017Авто-мото

Porsche со уникатна Panamera во Шангај 2017

На меѓународниот салон во Шангај, компанијата Porsche демонстрира неколку нови модели за кинескиот пазар, вклучувајки и посебна и ексклузивна и верзија…

Автомобил на годината во Европа – Peugeot 3008Авто-мото

Автомобил на годината во Европа – Peugeot 3008

Ден пред стартот на Салонот за автомобили во Женева​,​ прогласен е автомобилот на годината 2017 во Европа. Насле​д​никот на Opel…