Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минутиАвто-мото
Жалосно

Купил Ферари за 220.000 евра и го удрил за 60минути

Од нов сопственик на 430 Scuderia, до сопственик на удрено Ferrari за само 60минути. Така накратко би можело да се опише…

Новиот Nissan Leaf е без кочница?Авто-мото
Ви се допаѓа ли?

Новиот Nissan Leaf е без кочница?

Nissan ќе претстави нова верзија од својот електричен автомобил Leaf кон почетокот на месец септември, а со него ќе пристигне…

Porsche од 2023та ќе произведува електрични автомобилиАвто-мото
Супер замисла!

Porsche од 2023та ќе произведува електрични автомобили

Извршниот директор на Porsche, Оливер Блум, изјави дека половина од автомобилите кои компанијата ги произведува ќе бидат електрични до 2023-та.…

Може да се купи „нов“ EVO IXАвто-мото
Верувале или не

Може да се купи „нов“ EVO IX

Љубителите на автомобили, бар добар дел од нив, го сметаат за многу тажен ден кога Mitsubishi објави дека се откажува…

BMW го тестира M8 GTEАвто-мото
Ѕвер

BMW го тестира M8 GTE

Само 24 часа по објавувањето на скицата од М8 GTE верзијата која е подготвена за Дејтона и Ле Ман, BMW…

Погледнете го новото Audi A7 2018Авто-мото
Брзо и бесно!

Погледнете го новото Audi A7 2018

Audi A7 ќе биде подновен во неговото издание за 2018, а втората генерација на овој модел ќе се појави на…

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!Авто-мото
Врвно достигнување..

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!

Ролс Ројс ја објави првата службена фотографија во пресрет на претставувањето на новиот Фантом кој својата премиера ќе ја има…

Може ли Hyundai да биде најпродаваниот автомобил во ЕвропаАвто-мото
Амбициозно

Може ли Hyundai да биде најпродаваниот автомобил во Европа

Јужнокорејската комапнија Hyundai постави пред себе многу амбициозна цел – сака да постане најпродавана марка на автомобили во цела Европа…

Погледнете го новиот BMW i8 RoadsterАвто-мото
Moќно совршенство!

Погледнете го новиот BMW i8 Roadster

Концептот за Серијата 8 под логото на BMW очигледно докажа на што мислеше кога зборуваа за врвните автомобили! Сега, овој…

Kia Niro EV 2018Авто-мото
Eлеганција и моќност!

Kia Niro EV 2018

Кia ќе го додаде третиот модел во нивниот Niro лајн-ап наредната година во вид на комплетно електрична верзија. Додавањето на…