Ferrari Portofino, погледнете за што станува збор!Авто-мото
Браво!

Ferrari Portofino, погледнете за што станува збор!

Ferrari го претставија новиот GT кабриолет кој треба да го замени моделот California T, a за прв пат во живо…

Погледнете го новиот Mercedes S-Class CabrioАвто-мото
Вистински луксуз

Погледнете го новиот Mercedes S-Class Cabrio

Пред премиерата на претстојниот франкфуртски Саем за автомобили Mercedes објави “тизер” видео од рестилизираниот кабриолет од престижната S-Class. И исто…

Најбрзи автомобили произведени во 2017 година!Авто-мото
Брзи и бесни!

Најбрзи автомобили произведени во 2017 година!

Речиси секој маж, а и по некоја жена сонува за брз автомобил, а кои се најбрзите автомобили произведени оваа година?…

Maserati GranLusso 2018Авто-мото
Moќно совршенство!

Maserati GranLusso 2018

Maserati за 2018 година ја освежи својата луксузна лимузина која отсега ќе има GranLusso додаток во името. Моделот кој во значителна…

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?Авто-мото
Интересно..

VW Scirocco преоѓа во електричен автомобил?

Volkswagen имаат намера да ја електрифицираат речиси целата своја моделска гама,а очигледно се доста сериозни според она што се најавува од…

Погледнете ја новата верзија на Honda Jazz!Авто-мото
Интересно градско возило!

Погледнете ја новата верзија на Honda Jazz!

Подновена верзија на Honda Jazz е претставена пред Frankfurt Motor Show, кај која е подобрен стајлинот на екстериерот, внатрешниот трим,…

Погледнете го новиот Vision Mercedes-Maybach 6 CabrioletАвто-мото
Моќен автомобил..

Погледнете го новиот Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet е создаден како отворена провокација за високото општество да го прифати електричниот погон како нова луксузна „ставка“, a…

БМВ го претстави новиот родстер Z4Авто-мото
Врвно достигнување..

БМВ го претстави новиот родстер Z4

Со моќен агресивен дизајн на екстериерот и компактни димензии БМВ концепт зи-4 (BМW Concept Z4) е новата визија на баварската…

2018 Porsche MacanАвто-мото
Која верзија е поубава?

2018 Porsche Macan

Porsche го подготвува новиот Cayenne модел за офанзива на SUV пазарот кој треба да се појави на крајот на годинава,…

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce PhantomАвто-мото
Моќен автомобил

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce Phantom

Не се случува често да Rolls-Royce претстават сосема нов автомобил, a сега e направен исклучок со 8-ма генерација на моделот…