Погледнете го новиот BMW i8 RoadsterАвто-мото
Moќно совршенство!

Погледнете го новиот BMW i8 Roadster

Концептот за Серијата 8 под логото на BMW очигледно докажа на што мислеше кога зборуваа за врвните автомобили! Сега, овој…

Kia Niro EV 2018Авто-мото
Eлеганција и моќност!

Kia Niro EV 2018

Кia ќе го додаде третиот модел во нивниот Niro лајн-ап наредната година во вид на комплетно електрична верзија. Додавањето на…

Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!Авто-мото
Едноставно совршен..

Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!

Германскиот производител Ауди има тенденција да се трансформира во премиум дигитална автомобилска компанија, а новиот А8 кој што беше претставен…

BMW ќе го патентира дизајнот на новото X2Авто-мото
Моќен автомобил..

BMW ќе го патентира дизајнот на новото X2

Патентни скици на новото крос-купе на BMW – X2 се појавија на интернет-просторот и како што се очекуваше, премиерата на…

Вака изгледа новата луксузна ЛадаАвто-мото
Еxclusive

Вака изгледа новата луксузна Лада

На пазарот во Русија е претставена „Exclusive“ верзијата на Lada X Ray со најбогат пакет на опрема и цена од…

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?Авто-мото
Не пропуштајте д погледнете..

Како изгледа новиот Toyota Yaris ?

Неодоливо привлечен, економичен и значително изменет Yaris веќе е достапен во салонот на Toyota Авто Центар. Првото производство на автомобилот е…

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријатаАвто-мото
Нов рекорд

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријата

Белгијците Стивен и Џори успеале со Model S на Тесла да поминат точно 901,2 километри пред погонските батерии на овој…

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото полоАвто-мото
Вреди за парите

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото поло

 (Volksvagen Polo) гопрестави сосема новото поло од шестата генерација на моделот која сега е поголема, технолошки понапредна и поефикасна во…

Што ни претстави AUDI овој пат ?Авто-мото
Преубаво и моќно

Што ни претстави AUDI овој пат ?

Audi ни го претстави најбрзиот кабриолет од нивната класа. Тие најавија дека компанијата веќе прифаќа барања за купување на суперспортскиот…

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo SАвто-мото
Најмоќната и уникатна модификација

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo S

Aвтомобилот се разликува од основната варијанта со зголемена за 27 КС моќност на моторот, специјална боја и допплинтелна опрема. Како…