Mitsubishi Evo се враќа како електричен кросоверАвто-мото
Нова верзија..

Mitsubishi Evo се враќа како електричен кросовер

Mitsubishi реши да стави точка на производството на десеттата и последна генерација на Lancer Evolution, но како што стојат работите…

Време е за новата Fiesta!Авто-мото
Убаво градско возило!

Време е за новата Fiesta!

Есента веќе ни пристигна, и календарски и климатски, а со неа и новата Ford Fiesta.  Но окарактеризирана како помал Focus,…

Раиконен изјави дека не е се завршеноАвто-мото
Оптимистичен

Раиконен изјави дека не е се завршено

Кими Раиконен верува дека неговиот тим се уште има шанси да се бори за титулата во Шампионатот во Формула 1.…

Volvo го прикажа новиот XC40Авто-мото
Фамилијарен автомобил?!

Volvo го прикажа новиот XC40

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот…

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?Авто-мото
Дали го очекувавте тоа?

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?

Германскиот производител на премиум автомобили ни ги откри своите планови за новите и рестилизирани модели за следната година. Помеѓу првите…

Врвни автомобили од саемот во ФранкфуртАвто-мото
Следниот пат ќе го посетиме!

Врвни автомобили од саемот во Франкфурт

Саемот за автомобили во Франкфурт е манифестација на која многу се радуваат бидејќи може да се видат премиери на најновите…

Porsche Exclusive 911 Turbo S има боја која чини повеќе од самиот автомобилАвто-мото
WOW

Porsche Exclusive 911 Turbo S има боја која чини повеќе од самиот автомобил

Скапоцените бои стануваат сè попопуларни и сега имаме шанса да го видиме зелениот Porsche 911 Turbo, чија боја чини речиси…

Honda со најинтересен електричен автомобилАвто-мото

Honda со најинтересен електричен автомобил

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019…

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаражаАвто-мото

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаража

Mercedes AMG објави уште една “тизерска” фотографија од хипер-енергетскиот Project One пред претстојната премиера во Франкфурт на овој ексклузивен модел.…

Погледнете го најновиот BMW  X7Авто-мото
Врв

Погледнете го најновиот BMW X7

BMW ја објави првата фотографија од концептот на SUV моделот X7, кој својата премиера ќе ја има во петок на…