Тесла помина 900 километри без дополна на батеријатаАвто-мото
Нов рекорд

Тесла помина 900 километри без дополна на батеријата

Белгијците Стивен и Џори успеале со Model S на Тесла да поминат точно 901,2 километри пред погонските батерии на овој…

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото полоАвто-мото
Вреди за парите

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото поло

 (Volksvagen Polo) гопрестави сосема новото поло од шестата генерација на моделот која сега е поголема, технолошки понапредна и поефикасна во…

Што ни претстави AUDI овој пат ?Авто-мото
Преубаво и моќно

Што ни претстави AUDI овој пат ?

Audi ни го претстави најбрзиот кабриолет од нивната класа. Тие најавија дека компанијата веќе прифаќа барања за купување на суперспортскиот…

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo SАвто-мото
Најмоќната и уникатна модификација

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo S

Aвтомобилот се разликува од основната варијанта со зголемена за 27 КС моќност на моторот, специјална боја и допплинтелна опрема. Како…

Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?Авто-мото

Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?

Британскиот производител Peel уште во 60-те години од минатиот век ги изработувал едни од најмалите автомобили во светот,како да ја…

Audi e-tron Sportback врв на електрична мобилностАвто-мото

Audi e-tron Sportback врв на електрична мобилност

Audi e-tron Sportback е концепт, симбиоза на електрична мобилност и секојдневна удобност. Моделот е комбинација на спортско возење, со забрзување…

Porsche со уникатна Panamera во Шангај 2017Авто-мото

Porsche со уникатна Panamera во Шангај 2017

На меѓународниот салон во Шангај, компанијата Porsche демонстрира неколку нови модели за кинескиот пазар, вклучувајки и посебна и ексклузивна и верзија…

Автомобил на годината во Европа – Peugeot 3008Авто-мото

Автомобил на годината во Европа – Peugeot 3008

Ден пред стартот на Салонот за автомобили во Женева​,​ прогласен е автомобилот на годината 2017 во Европа. Насле​д​никот на Opel…

Рачна изработка на моќниот ЈагуарАвто-мото

Рачна изработка на моќниот Јагуар

Веќе следниот месец од одделот на Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicle Operations), ни најавија претставување на најмоќниот Јагуар досега.…

Шкода произведе 1,5 милиони Октавии од третата генерацијаАвто-мото

Шкода произведе 1,5 милиони Октавии од третата генерација

Чешкиот произведувач соопшти дека од претставувањето на првата генерација на Skoda Octavia во 1996 година вкупно се продадени повеќе од…