Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVOАвто-мото
врв!

Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVO

Има луѓе на кои што парите не им се проблем, па често ги менуваат своите автомобили за тркачки со кои…

Погледнете го новиот футуристички автомобил на RenaultАвто-мото
Преубаво изгледа..

Погледнете го новиот футуристички автомобил на Renault

На овогодинешното Frankfurt Motor Show видовме многу новини, од кој едно на Renault кога го претстави футиристичкиот концепт на нивниот…

БМВ овој пат воведува бежично полнење на автомобилите!Авто-мото
Ете зашто се бр.1

БМВ овој пат воведува бежично полнење на автомобилите!

Баварскиот производител на автомобили од 2018-та година ќе им понуди на сопствениците на хибридниот plug-in модел 530е можност за бежично…

Порше одлучи да дизајнира јахтиАвто-мото

Порше одлучи да дизајнира јахти

Иако е познат исклучиво за спортски автомобили со децении, Porsche произведува SUV модели, спортски лимузини, па дури и еден каравани.…

Хамилтон благодарен за слабостите на свјот ривалАвто-мото
Вести

Хамилтон благодарен за слабостите на свјот ривал

Луис Хамилтон ја изрази својата благодарност до главниот ривал на Ферари, Себастијан Фетел дека конечно покажал некои слабости. Тој ги…

Mitsubishi Evo се враќа како електричен кросоверАвто-мото
Нова верзија..

Mitsubishi Evo се враќа како електричен кросовер

Mitsubishi реши да стави точка на производството на десеттата и последна генерација на Lancer Evolution, но како што стојат работите…

Време е за новата Fiesta!Авто-мото
Убаво градско возило!

Време е за новата Fiesta!

Есента веќе ни пристигна, и календарски и климатски, а со неа и новата Ford Fiesta.  Но окарактеризирана како помал Focus,…

Раиконен изјави дека не е се завршеноАвто-мото
Оптимистичен

Раиконен изјави дека не е се завршено

Кими Раиконен верува дека неговиот тим се уште има шанси да се бори за титулата во Шампионатот во Формула 1.…

Volvo го прикажа новиот XC40Авто-мото
Фамилијарен автомобил?!

Volvo го прикажа новиот XC40

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот…

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?Авто-мото
Дали го очекувавте тоа?

Како Mercedes ќе не изненади во 2018-та?

Германскиот производител на премиум автомобили ни ги откри своите планови за новите и рестилизирани модели за следната година. Помеѓу првите…