Претставен новиот Seat leon FR 2020Авто-мото
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ ДА ПРИСТИГНЕ ВО ЕВРОПА

Претставен новиот Seat leon FR 2020

Премиерата се одржа во главниот град на Каталонија, Барселона. Во отсуство на повеќегодишниот менаџер Лука де Мео кој е на…

Новата Renault Arkana 2020Авто-мото
НЕШТО НОВО НИЗ УЛИЦИТЕ

Новата Renault Arkana 2020

Автомобилот, кој беше прикажан на московскиот автосалонот се вика Arkana, што во превод значи „тајна” и има за цел да…

Subaru го претстави концептниот електричен кросоверАвто-мото
ИНТЕРЕСНО

Subaru го претстави концептниот електричен кросовер

Subaru го покажа својот целосно електричен концептен кросовер чиј тизер го објави претходно во текот на оваа недела. Јапонскиот производител…

Трејлер за новата сезона на Top GearАвто-мото

Трејлер за новата сезона на Top Gear

Една од најпопуларните емисии за автомобили, Top Gear, објави нов трејлер за престојната сезона во која фокусот ќе биде ставен…

Audi ја претстави новата спортска варијанта на S4Авто-мото

Audi ја претстави новата спортска варијанта на S4

Audi ја освежи понудата во A4 семејството за 2020 година со спортската варијанта S4, a новиот модел веќе е достапен…

Новата Toyota Supra GR 2.0Авто-мото

Новата Toyota Supra GR 2.0

Toyota во март ќе ја претстави петтата генерација на Supra во комбинација со 2,0-литарски четирицилиндричен турбобензински мотор и на купувачите…

Новата Škodа Vision IN претставена во февруариАвто-мото

Новата Škodа Vision IN претставена во февруари

Škodа уште минатиот месец официјално потврди дека на 5. февруари на саемот во Њу Делхи ќе го претстави својот нов…

Mercedes-Benz Vision AVTR инспириран од филмот AvatarАвто-мото

Mercedes-Benz Vision AVTR инспириран од филмот Avatar

Инспириран од научнофантастичниот филм Avatar, Mercedes-Benz на CES саемот во Лас Вегас ја претстави студијата за Vision AVTR концептот. Mercedes-Benz…

Новата Honda Civic 2020Авто-мото

Новата Honda Civic 2020

Тековната генерација на Honda Civic на европскиот пазар е околу три години, па следствено време беше и за прва рестилизација..…

Новиот Mercedes GLA претставен на светотАвто-мото

Новиот Mercedes GLA претставен на светот

Новиот GLA е поставен на платформата MFA, која ја користат, секако А-класата, но и CLA, B класата и GLB, кој…