BMW со нови 100.000 претставници од моделот i3Авто-мото

BMW со нови 100.000 претставници од моделот i3

BMW Group објави дека е произведен претставник со реден број 100 000 на моделот i3 во фабриката во Лајпциг.  Со…

Погледнете го и воодушевете се од Toyota Fine-Comfort Ride концептотАвто-мото
одлична замисла

Погледнете го и воодушевете се од Toyota Fine-Comfort Ride концептот

Toyota претставија уште еден од нивните концепти од Tokyo Motor Show, наречен Fine-Comfort Ride, напојувано водородни горивни ќелии. Toyota Fine-Comfort…

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САДАвто-мото
Вести

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД

Британскиот возач Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД. Луис на почетокот го загуби двобојот со Себастијан…

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?Авто-мото
И ќе успее во тоа!

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?

Tesla Inc, производителот на електрични автомобили, рече дека преговара со локалната власт во Шангај за изградба на фабрика во регионот…

Хенеси “Venom F5” оди со 300 милји на час!Авто-мото
Ууу многу..

Хенеси “Venom F5” оди со 300 милји на час!

Американскиот производител Хенеси објави „тизер“ фотографија со која што го најавува новиот модел “Venom F5” кој според најавите може да…

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 VolanteАвто-мото
одлична верзија!

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 Volante

Во првиот квартал од 2018, Aston Martin на пазарот ќе го донесе новиот DB11 Volante, кабриолет верзија на нивниот спортски автомобил.…

Хамилтон со предност пред ФетелАвто-мото
Екстра

Хамилтон со предност пред Фетел

Британскиот возач Луис Хамилтон по победата на трката за Големата награда на Јапонија сега има огромна предност од 59 поени…

Погледнете го новиот концепт за Leaf Nismo!Авто-мото
Браво за Нисан!

Погледнете го новиот концепт за Leaf Nismo!

Nissan ја претставија новата верзија на нивниот комплетно електричен модел Leaf, и наговестија дека работат на Leaf Nismo електричен хечбек…

Mitsubishi Evo – автомобил на иднината!Авто-мото
Моќно..

Mitsubishi Evo – автомобил на иднината!

Концептот наречен e-Evolution има футуристички изглед кој што најавува во која насока ќе се движи дизајнот на автомобилите на Mitsubishi…

Перформансите на SEAT Leon Cupra RАвто-мото
убав ентериер.

Перформансите на SEAT Leon Cupra R

SEAT на Frankfurt Motor Show го претставија нивниот најнов хечбек – Leon Cupra R, кој ќе се продава во ограничено…