Врв

Погледнете го најновиот BMW X7

BMW ја објави првата фотографија од концептот на SUV моделот X7, кој својата премиера ќе ја има во петок на…

Среќен роденден

Ферари го прославува 70 роденден

Ферари прославува 70 години. За роденденот е предвидена тридневна прослава. Првиот настан ќе биде организиран во Милано каде денеска ќе…

Совршен од секој агол

Kia Sorento во нова верзија

Кia ја претстави подновената верзија на нивниот SUV модел Sorento, кој ќе дебитира следната недела на Frankfurt Motor Show. Суптилниот…

Moќен автомобил!

Mercedes G63 и G65 Exclusive Edition!

На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Франкфурт фирмата на Mercedes-AMG  премиерно ќе ги претстави веројатно последните изданија…

Делува интересно!

Погледнете го новото Renault Twingo Iconic

Renault претставија ново надополнување на серијата Twingo во облик на ново специјално издание наречено Iconic Special Edition. Базиран на Dynamique…