Opel Combo Life е “Best Buy” возило за 2019 годинаАвто-мото
БРАВО!

Opel Combo Life е “Best Buy” возило за 2019 година

Триесет и еден специјализиран новинар од 31 земја гласаа – а победникот на AUTOBEST 2019 е Opel Combo. Новото комбе…

Mercedes на своите работниците им даде бонус од 5000 евраАвто-мото
е ова е фирма!

Mercedes на своите работниците им даде бонус од 5000 евра

Годишните бонуси за успешните деловни резултати во 2018 година ќе бидат исплатени со априлската плата. Компанијата Daimler, која е сопственик…

Новото Audi TT RS зa 2019-таАвто-мото

Новото Audi TT RS зa 2019-та

Audi ги претстави редизајнираните „TT RS Coupe“ и „Roadster“. Најмоќните „TT“ модели претрпеа помали стилски модификации, напред и позади, вклучувајќи…

Новиот Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“Авто-мото

Новиот Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“

Новиот Audi Q3 се етаблира како победник веднаш откако се појави на пазарите, oсвојувајќи ја првата награда во категоријата „Компактни…

Алфа Ромео ни го најавува нивниот радикален болидАвто-мото
браво

Алфа Ромео ни го најавува нивниот радикален болид

Алфа Ромео Рејсинг или поранешен Заубер, најавува радикален и изненадувачки дизајн на својот болид за 2019 година, тврди италијанска La…

Renault го претстави новото ClioАвто-мото

Renault го претстави новото Clio

„Renault“ ја претстави петтата генерација на хечбекот „Clio“. Моделот премина на нова платформа, стана повеќе простран и доби дигитален Инструмент…

Трета генерација на Opel VivaroАвто-мото
НЕШТО НОВО

Трета генерација на Opel Vivaro

Брзиот раст на пазарот за комбиња од средна големина ќе добие уште поголем поттик со третата генерација на Opel Vivaro. …

Renault го претстави новото TwingoАвто-мото
МАЛО,ИНТЕРЕСНО

Renault го претстави новото Twingo

По повеќе од 4 години колку што е присутен на пазарот, „Twingo 3“ го претрпе очекуваниот редизајн. Покрај козметичките подобрувања,…

Ford го претстави „освежениот“ MondeoАвто-мото
ИНТЕРЕСНО

Ford го претстави „освежениот“ Mondeo

Редизајнираниот „Ford Mondeo“ дебитираше на саемот за автомобили во Брисел. Покрај стилските подобрувања, претставена е и нова моторизација, како и…

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на АлпитеАвто-мото

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на Алпите

Porsche го претстави новиот 911 во снежна околина. По светската премиера на саемот за автомобили во Лос Анџелес на крајот…