AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 кој ќе ве остави без здив!Авто-мото
неверојатно добар

AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 кој ќе ве остави без здив!

Audi на саемот за автомобили во Шангај ја претстави својата визија за иднината, електричниот концепт AI:ME. Футуристичката верзија на A2…

Фетел ги негира тврдењата за тимската наредбаАвто-мото
Изјава

Фетел ги негира тврдењата за тимската наредба

Очигледно дека фрустрации постоеа кај Себастијан Фетел на вчерашната трка во Кина, откако беше прашан за тимските наредби на неговата…

Фетел не ги прифаќа критиките од јавностаАвто-мото
Изјава

Фетел не ги прифаќа критиките од јавноста

Себастијан Фетел не сака така лесно да ги прими критиките кои доаѓаат на негова сметка, по подпросечниот старт на новата…

Јужнокорејскиот гигант Hyundai откри нови детали за својот нов кросовер VenuеАвто-мото
предобар

Јужнокорејскиот гигант Hyundai откри нови детали за својот нов кросовер Venuе

Иако кросоверот Kona со своите 4.165 mm е еден од најмалите кросовери, во Hyundai веруваат дека на пазарот има простор…

Продаден единствениот примерок на Ferrari P80/CАвто-мото

Продаден единствениот примерок на Ferrari P80/C

Ferrari P80/C, кој беше склопуван цели четири години во рамки на проектот кој гигантот за производство на спортски автомобили го…

Volkswagen го произведе својот 30 милионити PassatАвто-мото
Честитки..

Volkswagen го произведе својот 30 милионити Passat

Вториот најпродаван модел во историјата на Volkswagen се произведува непрекинато веќе 46 години. Првиот примерок на Passat е направен на…

Фетел најави дека би можел да ја напушти Формула 1!Авто-мото
Неочекувано

Фетел најави дека би можел да ја напушти Формула 1!

Себастијан Фетел порача дека би можел да ја напушти Формула 1 кога ќе му истече договорот со Ферари во 2020.…

SEAT ќе лансира шест електрични и plug-in хибридни моделиАвто-мото
2018 е најдобрата година во историјата на SEAT

SEAT ќе лансира шест електрични и plug-in хибридни модели

SEAT ја претстави својата електрична стратегија која започнува од денес, и ќе вклучува шест електрични и plug-in-хибридни модели. Електричната верзија…

Мик Шумахер дебитираше во Ф1Авто-мото
Гордост

Мик Шумахер дебитираше во Ф1

Екипата на Ферари е најголемиот губитник по втората сезонска трка во Ф1 за Големата награда на Бахраин. Ферари имаше фантастичен…

Статистиката покажа, на секоја 41 секунда се продава по еден GolfАвто-мото
едни и единствени

Статистиката покажа, на секоја 41 секунда се продава по еден Golf

За четири и пол децении, долгогодишниот бестселер на Volkswagen е продаден во над 35 милиони примероци. Германскиот авто-гигант го лансираше…