Лош дизајн, или не?

Погледнете го новиот Honda Sports EV концепт

Honda Sports EV концепт е комплетно електричен спортски двосед кој би ја пополнил празнината во поглед на перформансите помеѓу моделите…

Вести

Луис Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД

Британскиот возач Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД. Луис на почетокот го загуби двобојот со Себастијан…

И ќе успее во тоа!

Дали фабриката на Tesla се преместува во Шангај?

Tesla Inc, производителот на електрични автомобили, рече дека преговара со локалната власт во Шангај за изградба на фабрика во регионот…

Ууу многу..

Хенеси “Venom F5” оди со 300 милји на час!

Американскиот производител Хенеси објави „тизер“ фотографија со која што го најавува новиот модел “Venom F5” кој според најавите може да…

одлична верзија!

Погледнете го новиот Aston Martin DB11 Volante

Во првиот квартал од 2018, Aston Martin на пазарот ќе го донесе новиот DB11 Volante, кабриолет верзија на нивниот спортски автомобил.…

Екстра

Хамилтон со предност пред Фетел

Британскиот возач Луис Хамилтон по победата на трката за Големата награда на Јапонија сега има огромна предност од 59 поени…

Браво за Нисан!

Погледнете го новиот концепт за Leaf Nismo!

Nissan ја претставија новата верзија на нивниот комплетно електричен модел Leaf, и наговестија дека работат на Leaf Nismo електричен хечбек…

Моќно..

Mitsubishi Evo – автомобил на иднината!

Концептот наречен e-Evolution има футуристички изглед кој што најавува во која насока ќе се движи дизајнот на автомобилите на Mitsubishi…

убав ентериер.

Перформансите на SEAT Leon Cupra R

SEAT на Frankfurt Motor Show го претставија нивниот најнов хечбек – Leon Cupra R, кој ќе се продава во ограничено…

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаража

Mercedes AMG објави уште една “тизерска” фотографија од хипер-енергетскиот Project One пред претстојната премиера во Франкфурт на овој ексклузивен модел.…