Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…

Перфектен!

Погледнете ја верзијата 2018 Mercedes A-Class

Mercedes ги прават завршните подготовки пред 4-тата генерација на моделите од А-класата да дебитираат на Geneva Motor Show во март,…

Баш тркач!

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon Speed

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Креативно, зар не!?

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но…

Вести

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновени

Себастијан Фетел изјави дека болидите на Мерцедес се неприкосновени и дека заслужено се на врвот. Во пресрет на трката за…

Ќе биде врвна технологија..

Volkswagen и Google развиваат квантни компјутери наменети за автономните автомобили

Volkswagen и Google се гиганти во својата бранша, автомобилската, односно технолошката индустрија, па сега германската и американската компанија заеднички ќе…

Формула 1

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1

Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба некои новини кои можеби ќе ги…

Совршен дизајн..

Погледнете го првото самостојно Polestar 1 хибридно купе

Polestar или пак поранешен саб-бренд на Volvo, го претставија нивниот прв самостоен модел Polestar 1 кој ќе почне да се…

Скапа играчка..

Рено во 2018та доаѓа со нов болид!

Од тимот на Рено велат дека работат на целосно нов болид за 2018 година, иако сега за сега постои само…

Импресивно!

Лина– запознајте го автомобилот направен од билки

Произведувачите на автомобили постојано се во потрага по полесни, поевтини, и поиздржливи материјали, па така челикот полека се менува со…