Редок Maserati Ghibli Spyder продаден за 920.000 долариАвто-мото

Редок Maserati Ghibli Spyder продаден за 920.000 долари

Реткиот модел Maserati Ghibli Spyder, е само еден од 25-те автомобили кои поседуваат 4,9-литарски V8 мотор, а неодамна беше продаден…

Mercedes-AMG го претстави GT C Edition 50Авто-мото

Mercedes-AMG го претстави GT C Edition 50

Оваа година AMG го прославува својот 50-ти јубилеј, па по тој повод ќе имаме можност да погледнеме серија на извонредни…

Волксваген го создаде хипи-комбето на иднината!Авто-мото

Волксваген го создаде хипи-комбето на иднината!

Ви текнува на легендарниот Микробус на Волксваген? Своевремено омилен на слободните души и светските патници, сега се врати подобар од…

Малку поразличен електричен автомобил!Авто-мото

Малку поразличен електричен автомобил!

Електричниот автомобил на британската компанија Morgan Motors, кој ја носи ознаката UK1909, е малку поразличен од она што навикнавме да…

Тјунираниот Mercedes-AMG GT е уште помоќен и поубав!Авто-мото

Тјунираниот Mercedes-AMG GT е уште помоќен и поубав!

Германската компанија за тјунинг G-Power е позната по тоа што работи на автомобилите на BMW, но дури ни тие не…

Lamborghini и официјално го претстави новиот Aventador SАвто-мото

Lamborghini и официјално го претстави новиот Aventador S

Компанијата Lamborghini неодамна објави мистериозен тизер, а сега и официјално го претстави новиот Aventador S. Освежениот модел доаѓа со ознаката…

Mercedes-AMG GT R е најбрз автомобил на патеката НирбургрингАвто-мото

Mercedes-AMG GT R е најбрз автомобил на патеката Нирбургринг

Спортското купе на Mercedes, кое ја носи ознаката GT R, го извозе најбрзото време на патеката Нирбургринг. Тој успеа да…

Одлични тјунинг верзии на најсилните Golf автомобили!Авто-мото

Одлични тјунинг верзии на најсилните Golf автомобили!

Една од најголемите компании за тјунинг, Oettinger, веќе 60 години работи на автомобилите на Volkswagen, а овој пат се позанимава…

Импресивен тркачки автомобил од фабриката на Mercedes AMGАвто-мото

Импресивен тркачки автомобил од фабриката на Mercedes AMG

Автомобилот Mercedes-AMG GT4 е заснован на моделот GT-R, а е наменет за растечката GT4 категорија на тркачки автомобили. Иако досега…

Volkswagen Atlas ќе се појави и на европскиот пазар?!Авто-мото

Volkswagen Atlas ќе се појави и на европскиот пазар?!

Иако првично беше наменет за американскиот и кинескиот пазар, големиот SUV на Volkswagenov, кој ја носи ознаката Atlas, наскоро би…