Alpine Premiere EditionАвто-мото
Се е кажано..

Alpine Premiere Edition

Премиерата на моделот А110 на саемот во Женева оваа година го означи враќањето на подзаборавената француска компанија за спортски автомобили,…

Mazda 6 го покажа своето новото издание!Авто-мото
преубава технологија

Mazda 6 го покажа своето новото издание!

Mazda по втор пат ја освежи актуелната “шестка”, a oсвен новите стилски детали, пристигнува и мотор со 250 коњски сили.…

Како изгледа моќниот Lamborghini Urus?Авто-мото
Совршен автомобил

Како изгледа моќниот Lamborghini Urus?

Lamborghini Urus е новиот SUV на автомобилскиот гигант, кој официјално ќе биде претставен на 4-ти декември оваа година. Моделот се…

Премиерно, запознајте го Mercedes CLS (видео)Авто-мото
се надминаа..

Премиерно, запознајте го Mercedes CLS (видео)

Откако во јавноста предвреме излегоа информациите на новата генерација на Mercedes CLS, се чинеше дека сé е познато. Но не…

Погледнете го новиот Porsche 911 Turbo фатен под скриени камери!Авто-мото
Интересно..

Погледнете го новиот Porsche 911 Turbo фатен под скриени камери!

Новиот Porsche 911 Turbo кој треба на пазарот да се појави во 2019 за првпат е забележан на шпионски фотографии.…

Новиот Porsche 911 Turbo S ќе развива 630 KSАвто-мото
врв!

Новиот Porsche 911 Turbo S ќе развива 630 KS

Porsche 911 од идната генерација ќе ја има премиерата во 2019 година. Веќе се најавени нова шасија и подобрено ослонување,…

Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајнАвто-мото
одлично гратско возило

Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајн

SEAT се надеваат дека ќе профитираат од успехот на својот Ateca SUV со претставување на новата генерација на хечбекот Leon…

Најмоќниот Porsche 911 Turbo SАвто-мото
вистински ѕвер!

Најмоќниот Porsche 911 Turbo S

Германскиот производител Porsche најавуваат дека ќе биде доработен 3,8-литарски твин-турбо моторот кој што ќе развива импресивни 630 коњски сили. Германски…

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобилАвто-мото
премногу за нашата држава..

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобил

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Електрична Vespa во 2018-таАвто-мото
Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…