Листа од 100 најштедливи моделиАвто-мото

Листа од 100 најштедливи модели

Една од клучните карактеристики на автомобилот која се гледа кога се купува секако е горивната економичност. Тимот на How To…

Bugatti забрзува до 420 километри на часАвто-мото
Wow

Bugatti забрзува до 420 километри на час

Иако во Bugatti велат дека максималната брзина не е важна, не го кријат фактот дека Chiron може да достигне брзина…

Предводникот на „Volkswagen“,„Arteon“,пристигнаАвто-мото
ХМММ...

Предводникот на „Volkswagen“,„Arteon“,пристигна

Предводникот на „Volkswagen“ во сегментот на лимузини, моделот „Arteon“, доби најмоќен агрегат. „Arteon“ е зајакнат со 2,0-литарски четирицилиндарски турбомотор кој…

Top Gear објави листа на најмоќните и најбрзите автомобили за 2018та годинаАвто-мото
гиганти

Top Gear објави листа на најмоќните и најбрзите автомобили за 2018та година

Top Gear објави листа на најмоќни и најбрзи автомобили во 2018 година. Како што пишуваат, годината која е речиси зад…

Новиот „Tesla Roadster“ ќе го одзема здивотАвто-мото
БРЗО И БЕСНО

Новиот „Tesla Roadster“ ќе го одзема здивот

Новиот „Tesla Roadster“ ќе се појави дури во 2020-та, најрано, но филмскиот режисер „The Yazuki“ претстави дигитална верзија од овој…

Mercedes A-Class најбезбедниот автомобил во светотАвто-мото

Mercedes A-Class најбезбедниот автомобил во светот

Новата генерација на „A-Сlasѕ“ ја доби наградата од „Euro NCAP“ како најбезбеден модел во својата класа во Европа. „A-Сlasѕ“ ги…

Најлуксузниот Lincoln Continental ќе чини преку 100.000 долариАвто-мото

Најлуксузниот Lincoln Continental ќе чини преку 100.000 долари

„Lincoln“ претстави специјална, продолжена верзија на својата луксузна лимузина со задни врати кои се отвораат во спротивна насока од предните.…

Лотус ќе го претстави електричниот хиперавтомобил во вредност од 2,6 милиони долариАвто-мото
врв

Лотус ќе го претстави електричниот хиперавтомобил во вредност од 2,6 милиони долари

Сите нови модели на брендот Лотус биле претставени како специјални изданија базирани на постоечки производи, но со оглед на тоа…

Mercedes X класа ги изненади сите (ВИДЕО)Авто-мото
алал да им е

Mercedes X класа ги изненади сите (ВИДЕО)

Се очекуваше дека Мерцедес ќе понуди нешто исклучително, но не се надеваа на толку голем луксузен пик ап. Новиот луксузен…

Aston Martin го претстави најдобриот мотор на светотАвто-мото
технологијата нема стоп

Aston Martin го претстави најдобриот мотор на светот

Повеќе од две години Aston Martin и Cosworth работат на развој на нов мотор кој многумина веќе го нарекуваат „чудо…