Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на ХартлиАвто-мото
Вести

Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на Хартли

По неколкуте неубедливи изданија на Брендон Хартли, падокот веднаш почна да шпекулира дека резервистот на Мерцедес, Паскал Верлејн, ќе биде…

Новиот Audi SUV Q8Авто-мото

Новиот Audi SUV Q8

Audi продолжува да се подготвува за лансирање на Q8, луксузниот SUV во гамата на Господарот на прстените.Германците веќе покажаа дизајнерска…

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?Авто-мото
моќна машина!

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?

Јапонските медиуми споделија информација дека челниците на Хонда размислуваат за производство на уште поектремна верзија на суперавтомобилот NSX. Шпекулациите на…

Нов изум,безбеден водороден автомобилАвто-мото

Нов изум,безбеден водороден автомобил

Релативно нова компанија за автомобили од Велс, наречена Riversimple, тврди дека изработила технолошки најсовршен и што е најважно најбезбеден автомобил…

Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021Авто-мото
Вести

Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021

Чарли Вајтинг откри дека правилата кои ќе стапат на сила од 2021 година ќе им стават крај на казните во…

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобилиАвто-мото

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобили

Fiat се пофали дека од фабриката во Тики, Полска, излезе двомилионитиот примерок од новиот 500.   Се појави пред единаесет…

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две годиниАвто-мото
луксузно добар!

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две години

Круната на гамата на DS би требало да поседува спектакуларен дизајн – во продажба ќе е најде во 2020-та година…

ASTON MARTIN SUV моделот со 700 коњски силиАвто-мото
БРЗО И БЕСНО!

ASTON MARTIN SUV моделот со 700 коњски сили

Британскиот премиум произведувач, Aston Martin, на големо работи на својот прв SUV модел, а според шпекулациите на медиумите тој ќе…

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!Авто-мото
предобар!

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!

Фолксваген ги објави првите фотографии и технички детали на досега најбрзиот Golf GTI во историјата на овој модел. Под хаубата…

Rolls-Royce Cullinan, вистинско задоволство!Авто-мото
без текст сме..

Rolls-Royce Cullinan, вистинско задоволство!

Rolls-Royce официјално го претстави својот прв модел од SUV сегментот од како неколку години работеше на неговиот развој и бројни…