BMW го претстави новиот X4Авто-мото

BMW го претстави новиот X4

BMW на Саемот за автомобили во Женева ја претстави втората генерација на „купе-кросоверот“ X4. Иако станува збор за целосно нова…

Porsche Mission E Cross Turismo: Eлектричен спортист за активен животен стилАвто-мото
Ајде вака сега

Porsche Mission E Cross Turismo: Eлектричен спортист за активен животен стил

На престижниот меѓународен саем за автомобили во Женева Porsche ја најави иднината со новиот модел Mission E Cross Turismo, концепт…

Неверојатно моќен новиот Audi A6Авто-мото
одлично возило!

Неверојатно моќен новиот Audi A6

Неколку дена пред саемот на автомобили во Женева, германскиот произведувач го претстави новиот A6 кој публиката за прв пат може…

„ТОЈОТА“ нема да продава дизел автомобили во ЕвропаАвто-мото
СЕ ФОКУСИРААТ НА ХИБРИДНИ МОДЕЛИ

„ТОЈОТА“ нема да продава дизел автомобили во Европа

Јапонската компанија „Тојота“ ќе престане да продава дизел автомобили во Европа, беше соопштено на Автосаемот во Женева. Оваа одлука ќе…

Светска премиера во Женева: ŠKODA VISION X комбинира природен гас, бензин и електричен погонАвто-мото

Светска премиера во Женева: ŠKODA VISION X комбинира природен гас, бензин и електричен погон

Шкода ја претстави иднината на автомобилскиот свет на саемот за автомобили во Женева 2018. Чешкиот автомобилски производител за прв пат…

Колку чини новата Mercedes A класа?Авто-мото

Колку чини новата Mercedes A класа?

Mercedes почна да прима порачки за новата А класа во Германија, каде основната верзија А200 чини околу 30 илјади евра.…

„БМВ“ ќе го претстави „M8 Гран Купе“ со четири вратиАвто-мото
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ ДА ВИДИМЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА

„БМВ“ ќе го претстави „M8 Гран Купе“ со четири врати

„БМВ“ го навестија својот следен чекор, откако во мрежата пуштија фотографија од интересна силуета. Се работи за новиот „M8 Гран…

Хонда CR-V за европскиот пазар ги носи сите нови адути!Авто-мото
Одлични перформанси

Хонда CR-V за европскиот пазар ги носи сите нови адути!

Новата Хонда CR-V на европскиот пазар ќе пристигне без понуда за дизел мотори и се чини дека таквото решение на…

Моделот на Jaguar проаѓа 480 километри без дополнување на батериитеАвто-мото
предобар!

Моделот на Jaguar проаѓа 480 километри без дополнување на батериите

Jaguar го претстави својот прв сериски електричен модел – луксузниот кросовер I-Pace. Автомобилот се заснова на истоимениот концепт од 2016…

Годишнина за Porsche – 70 години спортски автомобилиАвто-мото
Porsche секогаш ќе биде Porsche

Годишнина за Porsche – 70 години спортски автомобили

Брз. Чист. Емотивен. Во изминатите 70 години, брендот Porsche е синоним за спортски автомобил на највисоко ниво. Првото возило што…