ВИДЕО: Најбогатиот хрват зборува за како стигнал до врвотАвто-мото
Мате Римац за своето богатство

ВИДЕО: Најбогатиот хрват зборува за како стигнал до врвот

Мате Римац е хрватски иноватор, претприемач и основач и извршен директор на Rimac Automobili и Greyp Bikes. На неодамнешната конференција,…

МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понудаАвто-мото
Новата локација на Ford Македонија се наоѓа на ул. „Босна и Херцеговина“ бр. 1

МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

Овластениот импортер и сервисер на возилата од марката на Ford, МИ-ДА Гранд Моторс, започна со работа на својата нова локација,…

Model 3 на Тесла е сеуште лидер кај електричните автомобилиАвто-мото
Електричниот Tesla Model 3 го замени Volkswagen Polo во септември од првото место на списокот со најпродавани автомобили во Холандија

Model 3 на Тесла е сеуште лидер кај електричните автомобили

Електричниот Tesla Model 3 го замени Volkswagen Polo во септември од првото место на списокот со најпродавани автомобили во Холандија. Во…

Супериорно и елегантно – Volkswagen го претстави своето ново логоАвто-мото
Помина еден месец откако Volkswagen го претстави благо изменетото лого, а сега ги претстави и другите редизајнирани ознаки.

Супериорно и елегантно – Volkswagen го претстави своето ново лого

Помина еден месец откако Volkswagen го претстави благо изменетото лого, а сега ги претстави и другите редизајнирани ознаки. Највозбудлива, секако,…

Porsche прославува 10 години од Panamera со специјален моделАвто-мото
Една од најдобрите коли на Porsche

Porsche прославува 10 години од Panamera со специјален модел

Германскиот производител лансираше во Америка посебна, јубилејна верзија на Panamera по повод 10 години од постоењето на овој модел. Специјалното…

Ford повлекува повеќе од 300 000 автомобили од пазаротАвто-мото
Голем проблем за Форд

Ford повлекува повеќе од 300 000 автомобили од пазарот

После проблемите со акумулаторот во најновите возила на Форд, познатата автомобилска компанија одлучи да повлече повеќе од 300.000 возила од…

Формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во МакедонијаАвто-мото
За прв паткај нас

Формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во Македонија

Во Скопје овој викенд беше формиран првиот cabrio, sport coupe, clasic car клуб во Македонија. Името на клубот е ‘Cabrio & Coupe…

Луксузна камп приколка за авантуриститеАвто-мото
Јахта на суво

Луксузна камп приколка за авантуристите

Почнувајќи како проект со страст на неколку пријатели, прерасна во бизнис за производство на ваков тип на камперски приколки. Оваа…

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?Авто-мото

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?

Моментлано важи за најдобриот Формула 1 возач кој има пет шампионски титули, Луис Хамилтон го откри своето мислење за болидите…