Технологијата го нагласува новиот Volkswagen TouaregАвто-мото
IQ.Light - LED матрични фарови

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко…

Верстапен се надева на успех и пласман во МонакоАвто-мото
му посакуваме успех

Верстапен се надева на успех и пласман во Монако

Макс Верстапен очекува Ред Бул да бидат многу конкурентни во Монако откако на претхофната трка во Шпанија стигна до првиот…

Порше повлекува 60 илјади автомобили!Авто-мото
голема штета

Порше повлекува 60 илјади автомобили!

Порше мора да повлече дури 60 илјади модели на “Cayenne” и “Macan” кои што имаат дизел моторои во Европа, со…

Новиот Cullinan на Rolls-Royce продаден на шеик уште пред светската премиера!Авто-мото
има се, може се!

Новиот Cullinan на Rolls-Royce продаден на шеик уште пред светската премиера!

Производителите на автомобили веднаш после премиерата на автомобилите е вообичаено да ги примаат првите нарачки , но кога станува збор…

Иџе повторно без среќа, натпреварот завршен уште пред да почне трката!Авто-мото
повеќе среќа следен пат

Иџе повторно без среќа, натпреварот завршен уште пред да почне трката!

Нашиот најдобар возач, Игор Стефановски дефинитивно нема среќа на почетокот на својата авантура во европската ТЦР серија, а по инцидентот…

Роберт Кубица: Ќе пробаме да најдеме добар начин да ги решиме проблемите!Авто-мото
Вести

Роберт Кубица: Ќе пробаме да најдеме добар начин да ги решиме проблемите!

Роберт Кубица изјави дека нема брзо решение за проблемите на Вилијамс кои тој ги искуси за време на првиот слободен…

Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на ХартлиАвто-мото
Вести

Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на Хартли

По неколкуте неубедливи изданија на Брендон Хартли, падокот веднаш почна да шпекулира дека резервистот на Мерцедес, Паскал Верлејн, ќе биде…

Новиот Audi SUV Q8Авто-мото

Новиот Audi SUV Q8

Audi продолжува да се подготвува за лансирање на Q8, луксузниот SUV во гамата на Господарот на прстените.Германците веќе покажаа дизајнерска…

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?Авто-мото
моќна машина!

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?

Јапонските медиуми споделија информација дека челниците на Хонда размислуваат за производство на уште поектремна верзија на суперавтомобилот NSX. Шпекулациите на…

Нов изум,безбеден водороден автомобилАвто-мото

Нов изум,безбеден водороден автомобил

Релативно нова компанија за автомобили од Велс, наречена Riversimple, тврди дека изработила технолошки најсовршен и што е најважно најбезбеден автомобил…