Брижит Макрон зрачи од убавина во тоалета на „Луј Витон“

Брижит Макрон зрачи од убавина во тоалета на „Луј Витон“

Според списанието „Вог“ Брижит Макрон е прогласена за најдобро облечена жена, токму истата онаа што првин се најде на удар на јавноста,а сега е една од омилените, посебно во модните кругови.

Својот несекојдневен стил за прва дама и доминацијата на “милитари“ капутите и палтата се нејзина препознатливост.

Каде и да се појави предизвикува внимание и со појавата и со стилот, а така беше и во неодамнешната посета во Кина.

Таа и нејзиниот сопруг Емануел Макрон беа во тридневна посета на Кина, а за таа пригода Брижит направи вистинско мало модно шоу.

Сепак, она што најмногу изненади е нејзиното појавување во долга црвена тоалета, издание во кое не ја гледаме често.

Фустаните над колена, панталоните и палтата овој пат ги замени со елегантна креација со сребрени детали и ги воодушеви сите и Кинезите, но и останатата светска јавност.

Креацијата е со потпис на „Луј Витон“, бренд на која таа му останува верна. Во првото големо интервју како прва дама за францускиот „Ел“ изјави дека не е љубител на долгите здолништа.

„Носам здолништа над колена, но не и мини здолништа. Кога бев помлада, навистина сакав да носам мини. Тогаш одевме во крајност, од премногу куси до долги здолништа. Еден ден, баба ми ме виде како носам долго здолниште и ми кажа: „Господе, изгледаш како стара баба“. И никогаш веќе не облеков такво нешто“, изјави Макрон тогаш.

Затоа, ваквото издание беше уште поголемо изненадување. Факт е дека добро изгледа во вакви изданија и би било добро и почесто да ги носи.