Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филм

Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филм

Бред Пит и Леонардо Дикаприо ќе бидат ѕвезди во новиот филм на Квентин Тарантино „Once Upon a Time In Hollywood“. Вчера беше објавена првата фотографија од холивудските заводници за време на снимањето на филмскиот проект на познатиот режисер.

„Once Upon a Time In Hollywood“ е деветти филм на Тарантино, кој ќе ја обработи приказната за смртта на актерката Шарон Тејт, која беше жртва на семејството Менсон.

Ова е втор заеднички филм на Бред и Леонардо. Тие претходно глумеа заедно во „The Audition“.

Пит соработуваше со Тарантино за филмот „Inglourious Basterds“, додека Дикаприо беше ѕвезда во неговиот хит „Django Unchained“. И двата филмови добија многу номинации за Оскар, па и од овој проект се очекува да постигне успех.

Марго Роби ќе ја глуми Шарон, но сè уште не се објавени фотографии од останатите актери.