Бразилецот Етеро со неверојатен погодок ( ВИДЕО )

Претходнава ноќ во се одиграа неколку мечеви во најсилниот бразилски шампионот со тоа што дефинитивно потегот на денот му припадна на членот на Атлетико Минеиро, Ромуло Етеро.

На средбата против Коритиба (3-0) Етеро постигна фантастичен погодок од половина терен за што доби посебни честитки од Робињо, Фред и компанија кои му се поклонија на 25-годишниот интернационалец од Венецуела.