Бразил е најефикасната репрезентација во историјата на СП!

Бразил е најефикасната репрезентација во историјата на СП!

Со победата над Мексико, Бразил не само што се квалификуваше во четвртфиналето на Светскиот куп по седми пат, туку истовремено постави и историски рекорд.

Бразил станува првата репрезентација која постигнала најмногу голови во светската историја, 228, преминувајќи ја Германија за два гола повеќе.