Божиќната забава на Кардашијанс, идила на снег

Божиќната забава на Кардашијанс, идила на снег

Семејството Кардашијан-Џенер  ја прославија Божикната вечер на снег, облечени во бело, во луксузни тоалети, на високи потпетици, во домот на мајката Крис Џенер во Калабасас.

Внатре на топло се било бело, со ентериер на лажен снег, а надвор, во огромниот двор била направена вештачка лизгалица на кои семејството и нивните гости се санкале во тоалетите.

Сестрите Ким, Клои, Кортни и Кајли биле со децата, освен Кендал која сеуште нема деца, а од партнерите бил присутен само сопругот на Ким-раперот Кање Вест.

View this post on Instagram

Merry Christmas 🎄

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

View this post on Instagram

✨Merry Christmas ✨

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

View this post on Instagram

Merry Christmas 💋

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

What a night ✨

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

View this post on Instagram

merry christmas 💚💚💚

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Семејството десет години по ред има најгледано реално шоу во САД, Ким од Советот на модните дизајнери е прогласена за личност која најмногу влијаела со стилот на облекување и влезе во Белата куќа, а 2018 на Кајли и го донесе статусот најмлада милијардерка според „Форбс“ со заработени 900 милиони долари.