Black Eyed Peas и Шакира имаат нов хит

Black Eyed Peas и Шакира имаат нов хит

Шакира и Black Eyed Peas снимија нова песна која веќе се најде на голем број плеј листи низ светот.

Шакира и популарниот бенд ја објавија забавната „Girl Like Me“, како и спот за истата.

Во музичкото видео, Шакира танцува и покажува дека го совладала најновото хоби – возење скирол.

Песната се најде на новиот албум на Black Eyed Peas, насловен „Translation“.