Бијонсе настапи со Destiny’s Child и Џеј Зи на Coachella

Бијонсе настапи со Destiny’s Child и Џеј Зи на Coachella

Една година откако се повлече од Coachella поради бременоста со близначињата Руми и Сер, Бијонсе настапи на популарниот фестивал и ја одушеви публиката.Музичката дива носеше четири костими креирани од Оливие Рустан од Balmain, се обедини со Кели Роланд и Мишел Вилијамс и настапи со сопругот Џеј Зи и сестра си Соланж.

Цели 2 децении по формирањето на женскиот бенд Destiny’s Child, трите музички ѕвезди ги изведоа хитовите „Lose My Breath“, „Say My Name“ и „Soldier“.

Бијонсе со Џеј Зи настапи со „Déjà Vu“ додека со Соланж со „Get Me Bodied“.

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе

Бијонсе