Бела Хадид во екстравагантна модна комбинација

Бела Хадид во екстравагантна модна комбинација

Бела Хадид е одговорна за лансирањето на повеќе модни трендови, но овојпат изгледа и повеќе од шик.

Манекенката во Рим се појави облечена во ектраваганта бела модна комбинација. Деколтето паѓа во преден план, но и уште еден посебен детаљ – чорапите кои се во комбинација со сандалите од Диор. 21-годишната убавица изгледот го заокружи со Фенди чанта и очила за сонце.