Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче

Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче

Како бренд амбасадор на Bulgari, Бела Хадид не ги пропушта промотивните настани на луксузниот бренд.

21-годишниот модел се појави на забавата на Bulgari во Рим во гламурозен стајлинг. Златниот фустан со потпис на Версаче таа го надополни со обувки од колекцијата на Кание Вест и накит од домаќините на свеченоста.

Лили Олдриџ и Џон Кортахарена исто така беа специјални гости на италијанската прослава