Еве кои пластични операции ги има направено СорајаШоу бизнис и трач
Неискрена

Еве кои пластични операции ги има направено Сораја

Најпознатата старлета во Србија, Сораја, се појави во јавноста со нејзиното учество во Големиот Брат, но од тогаш се промени…

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажитеМода и убавина
Слики

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажите

Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби…

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизмиМода и убавина
Екстра

5 начини како оваа есен да ги носите високите чизми

Во последниве неколку ладни сезони високите чизми се истакнаа како еден од најпопуларните трендови кој со текот на времето се…

Давиде Балардини е нов тренер на ЏеноваСпорт
Вести

Давиде Балардини е нов тренер на Џенова

Балардини е нов тренер на Џенова откако Иван Јуриќ по поразот во градското дерби во сабоата од Сампдорија доби отказ.…

Црвена ѕвезда со победа против ПартизанСпорт
Браво

Црвена ѕвезда со победа против Партизан

Црвена ѕвезда за која настапува поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ, го совлада Партизан со 100:84. Антиќ одигра 24 минути и…

Ќерката на Бекамови запеа на ИнстаграмЗанимливости
Преслатко

Ќерката на Бекамови запеа на Инстаграм

Викторија Бекам ги воодушеви сите фанови кога на Инстаграм сподели едно преслатко видео во кое нејзината ќерка Харпер ја пее…

Погледнете го трејлерот за Педесет нијанси ослободенМузика и филм
Екстра

Погледнете го трејлерот за Педесет нијанси ослободен

Госпоѓа Греј сега ќе ве прими. Така гласи реченицата од третото продолжение на филмот 50 нијанси. Во првиот трејлер имаме…

Себастијан Фетел убеден дека неговиот тим следната година ќе победиСпорт
Екстра

Себастијан Фетел убеден дека неговиот тим следната година ќе победи

Германскиот возач Себастијан Фетел е веќе подготвен за почетокот на следната сезона, во која сака да дојде до првата титула…

Анадолу Ефес остана без победаСпорт
Вести

Анадолу Ефес остана без победа

Анадолу Ефес се единствените без победа по 5. коло во Евролигата. Гостите до победата стигнаа откако последниот период го добија…

Ариен Робен не крие дека секој меч против Борусија Дортмунд е тежокСпорт
Вести

Ариен Робен не крие дека секој меч против Борусија Дортмунд е тежок

Ариен Робен верува дека љубителите на фудбалот ќе може да уживаат во уште еден супер интересен дуел на големите германски…